Autor:
Kerttu Kruusla

Ringtehnoloogia eriala tudeng Ats: „Ühtegi kingitust ei ole ma kunagi poest ostnud, vaid ise teinud“

Ats Tani on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ringtehnoloogia eriala esimese kursuse tudeng, kes lisaks käsitööhuvile tegutseb igapäevaselt muusikamaailmas. Kultuuriakadeemia õpingute kõrvalt võib Atsi leida lavalt, kus ta astub üles nt Svjata Vatra ja The Teps koosseisudes.

Küsisime Atsilt, mis tõi teda õppima kultuuriakadeemiasse ja kellel soovitab ta tulla õppima ringtehnoloogia erialale.

Image
kultuur

Mis tõi sind õppima TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse ringtehnoloogia erialale?

Lapsena olen vanaisa poolt üles kasvatatud käsitööliseks ja vanemate poolt saanud muusikuks. Oma senise elu olengi peamiselt tegelenud muusikaga. Metafüüsilise tegemise taustaks olen alati igatsenud tekitada midagi käe ja peaga katsutavat. Olen terve elu nokitsenud, nt ühtegi kingitust ei ole ma kunagi poest ostnud vaid ise teinud. Nii jõudsingi kultuuriakadeemiasse ringtehnoloogia erialale. Parim jõudmine.

Kultuuriakadeemiasse tõi mind soov olla mõtlev inimene, kes on kasulik endale ja teistele. Samuti soov mitte kuuluda pimedasse riburadapidi aina ühes suunas ronivasse progressireligiooni, mis on ajuvaba. Just sellepärast tahangi ringtehnoloogiat õppida. Kultuuriakadeemias saab õppida ja teha nii palju erinevaid asju – kõikvõimalikud töötoad on olemas.

Image
kultuur

Kellel ja miks soovitad tulla õppima pärandtehnoloogia õppekava ringtehnoloogia erialale? Mis sulle selle eriala juures kõige rohkem meeldib?

Kui sulle meeldib teha asju oma kätega ilma raha kulutamata, siis tule kohe! Tule tee käsitööd ja saa sellest uimaseks. See on the best. Olgem ausad, kõik kes saavad teada, millega me siin tegeleme tahavad tulla. Ma olen kindel, et see on ainuke asi, mida peaksid koolid hetkel õpetama.

Mis see siis täpselt ikkagi on, millega te ringtehnoloogia erialal tegelete? 

Me õpime siin käsitöö tehnikaid erinevate materjalidega. Samuti õpime mõtlema teistmoodi, kui oleme harjunud – et ei ole vaja alati rohkem, kõrgemale ja kaugemale, vaid tuleks hoolitseda juba tehtu eest.

Image
kultuur

Millise ühe sõnaga kirjeldaksid kultuuriakadeemiat?

Päris.


Pärandtehnoloogia õppekava

Pärandtehnoloogia rakenduskõrghariduse õppekava läbimise tulemusel saab sinust maailmaparandaja, kes tunneb hästi traditsioonilise käsitöö tehnikaid ja materjale ning oskab neid loovalt kasutada praegusaja elukeskkonna paremaks muutmisel.

Sul on võimalik valida nelja eriala vahel. Nendeks on tekstiili, ehituse, metallitöö ja ringtehnoloogia eriala. Ringtehnoloogia eriala õpitakse päevases õppes, teisi erialasid sessioonõppe vormis. Viimase puhul vahelduvad üle nädala toimuvad kolme-neljapäevased õppesessioonid iseseisva töö perioodidega.

Õpingud annavad sulle vajalikud teadmised ja oskused, et töötada pärand- ja ringtehnoloogia valdkonnas oma ala meistri, looja ja ettevõtjana. Meie vilistlased leiavad tööd muuseumides ning üldharidus-, kutse- ja huvikoolides. Paljud neist on loonud oma ettevõtte, mis pakub erialaseid tooteid ja teenuseid nii Eestis kui ka välismaal.  

2024. aastal toimub vastuvõtt ringtehnoloogia ja tekstiili erialadele. Loe lähemalt SIIT.

Kultuuriakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse saab avaldusi esitada 12. juunist kuni 26. juunini ning magistriõppesse 1. veebruarist kuni 26. juunini.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
kultuur

Lõppes vastuvõtt kultuuriakadeemiasse

kultuur

Kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava magistrant Peeter: „Õppima tõi mind soov olla kõrgharitud muusik“

kunst

5 põhjust, miks tulla õppima kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekavale