Skip to main content

Ülevaade kultuuriakadeemiast

Viljandi kultuuriakadeemia on osa Tartu Ülikoolist, mis kuulub maailma parimate ülikoolide nimistusse. Kultuuriakadeemias kohtuvad dialoogis teadmised ja kultuur: ühendame pärimuse ja tänapäeva, rahvuslikkuse ja rahvusvahelisuse, teadus- ja kunstiloome, teooria ja praktilised lahendused. Akadeemia pakub tudengitele tipptasemel haridust, aktiivset koostööd kogukonnaga ning võimalust panustada ühiskonda laiemalt. Loovettevõtluse valdkonna eestvedajana annab kultuuriakadeemia oma tudengitele oskuse ja võimaluse alustamaks loominguliste projektide elluviimisega juba kooliajal.

Kultuuriakadeemia on põnev paik, kus kultuuri- ja kunstierialade üliõpilased saavad lihvida oma loomingulisi oskusi ja avardada intellektuaalset silmaringi. Tunnustatud loomeinimeste käe all on võimalik õppida viiel rakenduskõrgharidusõppekaval ning kolmel magistriõppekaval. Akadeemia õppekavad toetuvad neljale fookusvaldkonnale – kultuurpärand, kogukonnaharidus ja kultuurikorraldus, kunstiloome ja produktsioon, loovettevõtlus –, mis annavad edasi akadeemia olemuse ja eesmärgid järgmisteks aastateks. 

Juhtimine ja struktuur

Tunnustused

Vilistlased

Mis on meile oluline?

Kultuuriakadeemia lähtub oma tegevuses omakultuuri teesidest, mis kirjeldavad omakultuuri protsessi ning akadeemia väärtusi.

Tutvu omakultuuri teesidega

Sündmused kultuuriakadeemias

#instituudist

Tunne meie inimest: Ene Trallmann

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA raamatukogu juhataja Ene Trallmann.
Jaga
09.05.2022
#instituudist

Tunne meie inimest: Maarja Raudvee

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust.
Jaga
01.04.2022
#instituudist

Tunne meie inimest: Tiiu Tamm

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust.

Jaga
04.03.2022