Otsi uudist

Täna, 10. juulil lõppes muusikaõpetajate digioskusi arendav täiendõppekursus “Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele”. Kursusel osales 34 õpetajat Iirimaalt, Hispaaniast ja Eestist.
  • #rahvusvaheline
  • #täiendusõpe
Hea ülikoolipere
  • #ülikoolist
  • uudis
Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse õppima asumiseks lõppes 26. juunil. Koos kevadise vastuvõtuga ingliskeelsetele õppekavadele esitati kokku 475 avaldust. Kultuuriakadeemia rakenduskõrghariduse õppekavadele esitati 331 ja magistriõppekavadele 144 avaldust.
  • uudis
Teist aastat järjest toimunud uurimistööde konkursil "Loob ja uurib" selgitati välja parimad uurimistööd seminari- ja magistritööde kategoorias.
  • #tunnustamine
  • uudis
13. aprillist kuni mai lõpuni osales neli TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengit Eesti-Prantsuse välispraktikavahetuses, saades töökogemuse Prantsuse etenduskunstide asutustes, samal ajal kui prantslased olid Eesti teatrites praktikal. Juunis toimunud kõigi osapoolte veebikohtumine kinnitas koostöö jätkumist ka 2025. aastal.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • #tudengile
  • uudis
Peeter Priks on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava magistrant, kes lisaks õppimisele laulab ja mängib kitarri ansamblites Curly Strings, Boamadu ja Mandoterror ning töötab muusikaõpetajana Illuka koolis.
  • uudis
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava programmijuht Marvi Remmik toob välja 5 põhjust, miks tasub tulla õppima just sellele õppekavale.
  • uudis
Säde Sthella Tohv on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava kolmanda kursuse tudeng.
  • uudis
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava programmijuht Piret Talur ja õppekava tudengid toovad välja 5 põhjust, miks tasub tulla õppima just sellele õppekavale.
  • uudis
Mihkel Viinalass on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava visuaaltehnoloogia eriala tudeng, kes töötab õpingute kõrvalt valgustehnikuna ettevõttes RGB Baltic.
  • uudis
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava programmijuht Tiiu Tamm toob välja 5 põhjust, miks tasub tulla õppima just sellele õppekavale.
  • uudis
Ats Tani on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ringtehnoloogia eriala esimese kursuse tudeng, kes lisaks käsitööhuvile tegutseb igapäevaselt muusikamaailmas. Kultuuriakadeemia õpingute kõrvalt võib Atsi leida lavalt, kus ta astub üles nt Svjata Vatra ja The Teps koosseisudes.
  • uudis
Katarina Tallermo on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava tekstiili eriala neljanda kursuse tudeng, kes lõi õpingute käigus oma käsitööettevõtte Soe Valgus.
  • uudis
TÜ Viljandi kultuuriakadeemias on Euroopa kontekstis ainulaadne võimalus õppida tundma ja arendama traditsioonilist käsitöökultuuri ja pärandtehnoloogiaid akadeemilisel tasemel.
  • uudis
Paula Pajusaar on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava neljanda kursuse tudeng, kes lisaks õppimisele mängib bändis Minimal Wind kitarri ja kirjutab laule.
  • uudis
Onkel Jonkel on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava kolmanda ja neljanda kursuse tudengitest koosnev ansambel.
  • uudis
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava programmijuht Marko Mägi toob välja 5 põhjust, miks tasub tulla õppima just sellele õppekavale.
  • uudis
Elisabeth Teener on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse õppekava neljanda kursuse tudeng, kes oma lõputöö raames proovis ära Viljandi Hansapäevade peakorraldaja vastutusrikka rolli.
  • uudis
Kultuurikorraldus kipub olema üks neist valdkondadest, mille täpsem tähendus ja sisu ei pruugi kohe selged olla. Kes see kultuurikorraldaja siis ikkagi on?