Loovettevõtja mikrokraadiprogrammi läbimine annab suurepärased teadmised ja kogemused, kuidas ühest heast ideest saab ärimudel, ärimudelist äriplaan ning äriplaanist reaalselt tegutsev ettevõte. Lisaks individuaalsetele oskustele ja teadmistele saavad osalejad hindamatu meeskonnatöö kogemuse. Kuidas seostada ettevõtte eesmärke isiklike eesmärkidega? Kuidas jagada rollid meeskonnas? Kuidas korraldada meeskonnatööd vastavalt igaühe konkreetsetele oskustele ja motivatsioonile? Kõik mikrokraadi raames omandatavad teadmised ja oskused tulevad kasuks mistahes erialal, isegi kui otsustatakse mõnes teises valdkonnas tegutseda: võime loovalt ja kriitiliselt mõelda, olulisi probleeme ära tunda ja neid efektiivselt koos meeskonnaga lahendada on võtmetähtsusega oskused 21. sajandi tööjõuturul.
Spetsiaalselt mikrokraadi jaoks on salvestatud paarkümmend persoonilugu väljapaistvate Eesti ettevõtjatega, kes jagavad ausalt ja vahetult enda kogemusi loovettevõtjana tegutsemisel.
„Loovettevõtlus on TÜ VKA üks neljast fookusteemast ja see programm viib arusaama ettevõtluse õpetamisest kogu Eesti haridusmaastikul täiesti uuele tasemele. Ma tean, et mitmel pool on proovitud ettevõtluse õpetamise formaati ja meetodeid „lahti muukida“, aga meil on täiesti unikaalne lahendus.“
Toimumisaeg: september 2022 – mai 2023
Sügissemestri loengute ajad:
15.09.2022
13.10.2022
27.10.2022
10.11.2022
24.11.2022
08.12.2022
Toimumiskoht: Viljandi pärimusmuusika ait, Sakala keskus, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia
Maht: 12 EAP (312 tundi)
Hind: 350 eurot
Õppejõud:
Juko-Mart Kõlar, PhD (juhtimisteadus)
Kait Lukka, ettevõtluskonsultant
Sihtgrupp:
Õpingute alustamise tingimused: programmile saab registreeruda 3-4-liikmelise meeskonnana, aga võib tulla ka üksi.
Eesmärk
Loovettevõtja mikrokraadiprogrammi eesmärk on arendada ettevõtlikku hoiakut, omandada ettevõtlusalaseid teadmisi ning rakendada need äriidee vormimisel äriplaaniks. Õppijad omandavad kursuse käigus põhiteadmised ning praktilised oskused äriplaani kavandamiseks ja elluviimiseks. Kursus lõpeb äriplaanide ja praktikaaruande esitlemisega. Programmi edukalt läbinutel on võimalik kandideerida suvekuudel toimuvasse loovettevõtluse inkubatsiooniprogrammi, kuhu valitud meeskonnad saavad spetsiifilise mentorluse koos rahastusega.
Sisu
Mikrokraadiprogramm koosneb kahest tasemeõppeainest:
Loovettevõtja baaskursus sisaldab kuut kontaktõppe koolituspäeva, mille raames kaetakse järgmised teemad:
Vaata loovettevõtja mikrokraadiprogrammi tutvustust:
Ettevõtja baaskursuse praktika raames valideeritakse äriplaani erinevate testidega reaalses turusituatsioonis, viiakse projekt ellu, ning analüüsitakse elluviimise protsessi. Kursus lõpeb praktikaaruande kaitsmisega.
Õpiväljundid
Loovettevõtja mikrokraadi edukalt läbinu oskab:
Nõuded lõpetamiseks: programmi ainete läbimine täies mahus
Lisainfo
Registreerumisel palun kirjutage täiendava info lahtrisse soovitud tiimikaaslaste nimed (olemasolul). Lisainfo saamiseks võta ühendust kristine.liiva@ut.ee.
Registreerumistähtaeg: 21.08.2022
Autoriõigused koolituse ülesehitusele ja koolitusprogrammile kuuluvad Tartu Ülikoolile. Nende kasutamine Tartu Ülikooli kirjaliku loata on keelatud.