Autor:
Maritta Anton

Kultuuriakadeemia segakoor

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia segakoor on üks vanimaid üliõpilasi, töötajaid ja vilistlasi ühendav kultuuriakadeemia esinduskollektiiv. Segakoor on ligi 40-liikmeline ja igal sügisel toimub uute lauljate vastuvõtt.

Koor loodi 1990.a. tudengite eestvedamisel ning juba üle 30 aasta on koor aktiivselt tegutsenud Viljandimaa kultuurimaastikul. Läbi aastate on segakoori tegevust ilmestanud erinevad kontserdid, osalemine Viljandi linna ja maakonna olulistel kultuurisündmustel, näiteks Pärlipidu, Eesti Vabariigi aastapäeva ja Esimese Advendi tähistamise sündmused, erinevad suur-projektid nagu jazz-ooper „Carmen“, Gabriel Faure „Reekviemi“ ettekanne Pauluse kirikus, maakonna kooride päev, Viljandi Hansapäevad ja paljud teised.

Kogu tegutsemisaja vältel on koor aktiivselt osalenud nii maakondlikult kui üleriigiliselt laulu-ja tantsupeo protsessis ning ka Baltimaade üliõpilaste laulu- ja tantsupeol “Gaudeamus”.

Koor on olnud edukas, põlvides nii Eestis kui välismaal mitmeid kõrgeid autasusid: - A-kategooria II koht Viimsi JazzPopFestil; - I kategooria noorte laulupeo "Maa ja ilm" ettelaulmisel;

- hõbediplom Tšehhi rahvusvaheliselt akadeemiliste kooride konkursilt IFAS;

- pronksdiplom Pärnu Rahvusvaheliselt Koorifestivalilt;

- dirigendi eripreemia Pille Kährikule ja Jana Perensile nutika visuaalse lahenduse eest Pärnu Rahvusvahelisel Koorifestivalil. - I kategooria noorte laulupeo "Püha on maa" ettelaulmisel

Koori dirigendiks on TÜ VKA vilistlane, Viljandi Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja koorijuht Pille Kährik, kes on üle 30 aasta olnud kooriga seotud - algselt lauljana ning viimased 20 aastat dirigendina. Koori dirigendi südameasjaks on alati olnud noorte koorimuusika juurde juhtimine, luues mitmeid erinevaid võimalusi ühiskontsertide ja  projektide näol, korraldades juba palju aastaid koorimuusika kontsert-tegevust Viljandimaal.

Proovid toimuvad esmaspäeviti kell 18.00-20.45.

CPM

Viljandi kultuuriakadeemias avatakse loovprojektide juhtimise magistriõppekava

Ööülikooli avalikud salvestused Viljandi kultuuriakadeemias

11. novembril 2023 salvestatakse TÜ Viljandi kultuuriakadeemias kolm Ööülikooli loengut.

Rahvusülikooli 104. aastapäev

TÜ Viljandi kultuuriakadeemias tähistatakse rahvusülikooli 104. aastapäeva 30. novembril kell 12.00 algava aktusega.