Autor:
Jürgen Joost

5 põhjust, miks tulla õppima muusika õppekavale

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava programmijuht Marko Mägi toob välja 5 põhjust, miks tasub tulla õppima just sellele õppekavale.

1. Viljandis on tihe kultuurielu

Kultuuriakadeemias muusikat õppides elad sa pealtnäha väikeses puust linnas, aga tegelikult pulbitseb Viljandis kultuurielu nagu mõnes metropolis — rohkelt kontserte, teatrietendusi, happeninge ja muud põnevat. 

Image
kultuur

2. Võimalus tegeleda sellega, mida armastad

Kui muusika on sinu hobi ja kirg, siis kõrgkoolis muusikat õppides saad sa oma hobiga tegelda hommikust õhtuni ja tihti ka õhtust hommikuni. 

3. Kultuuriakadeemia on tulvil loovaid inimesi

TÜ VKA-s muusikat õppides kohtud sa teiste andekate ja loovate inimestega nii Eestist kui ka mujalt maailmast, kellega koostöös sünnib põnevaid projekte ja ettevõtmisi, mis viivad ka sind ennast maailma eri paikadesse loomingulistele rännakutele.

Image
kultuur

4. Kaasaegne õppekeskkond

TÜ VKA-s saad muusikat õppida kaasaegselt sisustatud õppehoones, kus sinu päralt on 7 päeva nädalas erinevad salvestus-stuudiod ja prooviruumid, mis võimaldavad sul juba õpingute ajal oma muusikaga maailma vallutada.

Image
kultuur

5. Rikkalik kogemustepagas

Ülikoolis muusikat õppides saad sa hariduse ja oskused, mis on ülekantavad hiljem ka teistes valdkondades tegutsedes — loomingulisus, esinemisjulgus, suhtlusoskus ja lai silmaring on vajalikud oskused igas ametis.

Image
kultuur

Muusika õppekava

Muusika õppekava alusel õppides saad oma valdkonna tuntud professionaalide juhendamisel laiapõhjalise muusikahariduse. Selle olulised osad on nii sajanditevanune pärimusmuusika kui ka tulevikkuvaatav muusikatehnoloogia.

Sul on valida nelja eriala vahel. Need on pärimusmuusika, rütmimuusika, koolimuusika ja helitehnoloogia. Erialade lõimumine annab võimaluse valida aineid ja omandada pädevusi ka teistelt erialasuundadelt. Kõik muusika õppekava üliõpilased õpivad erialaainete kõrval pillimängu, pärimusmuusikat, ansamblimängu, rütmikat ning muusikateooriat ja -tehnoloogiat.

Muusika õppekava õppejõudude hulka kuuluvad teiste seas nt: Peedu Kass, Cätlin Mägi, Bert Prikenfeld, Taavi Paomets, Marko Mägi, Tiit Kikas, Sten-Olle Moldau, Johannes Lõhmus, Villu Talsi, Kulno Malva jpt.

2024. aastal toimub vastuvõtt pärimusmuusika, rütmimuusika (rütmimuusika interpreedi ja muusikaprodutsendi suund), helitehnoloogia ja koolimuusika erialale. Loe lähemalt SIIT.
 

Kultuuriakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse saab avaldusi esitada 12. juuni-26. juuni ning magistriõppesse 1. veebruar-26. juuni. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
kultuur

Lõppes vastuvõtt kultuuriakadeemiasse

kultuur

Kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava magistrant Peeter: „Õppima tõi mind soov olla kõrgharitud muusik“

kunst

5 põhjust, miks tulla õppima kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekavale