Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

5 põhjust, miks tulla õppima etenduskunstide õppekavale

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava programmijuht Tiiu Tamm toob välja 5 põhjust, miks tasub tulla õppima just sellele õppekavale.

1. TÜ VKA on ainus koht Eestis, kus õpitakse koos kõikides teatritegevuse valdkondades

Spetsialiseeruda saad lavastaja, näitleja, tantsuõpetaja, visuaaltehnoloogi või tehnilise produtsendi erialale, ühtlasi saad valitud erialaga kombineerida teiste valdkondade õpet. See võimaldab sul kujundada erialadeülese ühisõppe keskkonnas paindlikult oma mitmekülgse õpitee. 

Image
kultuur

2. Pakume ainulaadset võimalust õppida visuaaltehnilisi erialasid 

Visuaaltehnoloogi erialal on valida kolm spetsialiseerumisala: valguskujundaja, videokujundaja ja dekoraator-butafoor. Esimesed kaks loovad ja ehitavad valgus- ja videolahendusi mitmesugustesse ruumidesse, samal ajal kui dekoraator-butafoor aitab muuta etenduskunstide alal tegutsejate väljamõeldud maailmu reaalsuseks.  

Image
kultuur

3. Koostöö etendusasutustega 

Etenduskunstide osakonnal on kujunenud tihe koostöö etendusasutuste ning festivalide ja huvikoolidega, tänu millele saavad üliõpilased kogemusi professionaalses töökeskkonnas ning luua erialaseid kontakte. Lisaks korraldame igal aastal koos üliõpilastega teatri- ja tantsufestivale ning lavastusi. 

Image
kultuur

4. Võimalus osaleda ka filmiprojektides

Meie video- ja multimeediastuudio ning koostöö BFM-iga avavad uusi perspektiive loominguliseks väljenduseks.

Image
kultuur

5. Õppejõud on tegutsevad professionaalid

Meil õpetavad etenduskunstide alal tegutsevad tipp-praktikud, kellel on tugev side kaasaegse kunstimaailmaga, tagades seeläbi kvaliteetse ja kaasaegse õppetöö.

6. Viljandi kultuuriakadeemia lõpetajad saavad maailma 1% parimate ülikoolide hulka kuuluva Tartu Ülikooli diplomi

Lisaks tugevale erialasele teoreetilisele ja praktilisele õppele annab Viljandi kultuuriakadeemia lõpetamine Tartu Ülikooli akadeemilise kõrghariduse, avades uksed mitmekülgsetele karjäärivõimalustele ja võimaldades õppetee jätkamist kas Eestis või välismaal. Õpe on paindlik ja individuaalselt kohandatav, võimaldades valida aineid ka teistelt etenduskunstide erialadelt.


Etenduskunstide õppekava

Etenduskunstide õppe eesmärk on ühendada kõiki arusaamu ja oskusi, mida vajab kunstnik, kes tegutseb etenduskunstide mitmepalgelises ja kiiresti tähendusi muutvas maailmas. Sa omandad võime, et arendada valdkondadevahelist koostööd ja tegutseda väga erinevates loomingulistes meeskondades.

Spetsialiseeruda saad lavastaja, näitleja, tantsuõpetaja, visuaaltehnoloogi või tehnilise produtsendi erialale, ühtlasi saad valitud erialaga kombineerida teiste valdkondade õpet.

Õppekava vilistlased töötavad etenduskunstide loovmeeskondades, sealhulgas teatrites, stuudiotes ja haridusasutustes, andes panuse nii kunsti kui ka kogukonna arengusse.

2024. aastal toimub vastuvõtt visuaaltehnoloogi ja tehnilise produtsendi erialadele. Loe lähemalt SIIT.

Kultuuriakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse saab avaldusi esitada 12. juuni-26. juuni ning magistriõppesse 1. veebruar-26. juuni.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
kultuur

Lõppes vastuvõtt kultuuriakadeemiasse

kultuur

Kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava magistrant Peeter: „Õppima tõi mind soov olla kõrgharitud muusik“

kunst

5 põhjust, miks tulla õppima kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekavale