Maritta Anton

Lõppes vastuvõtt: kultuuriakadeemia on sisseastujate seas endiselt populaarne

Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse õppima asumiseks lõppes 28. juunil. Kokku esitati 476 avaldust, mida on 69 võrra enam kui möödunud aastal.

Kultuuriakadeemia rakenduskõrghariduse õppekavadele esitati 399 ja magistriõppekavadele 77 avaldust. Kõige rohkem avaldusi (113) laekus etenduskunstide õppekavale, kus tänavu oodati kandideerima näitleja, lavastaja, tantsuõpetaja ja koreograafi erialadele. Pingereas järgnesid muusika (109 avaldust), kogukonnaharidus ja huvitegevus (76), kultuurikorraldus (60) ning pärandtehnoloogia õppekava (41), kus sel aastal toimus vastuvõtt ehituse, metallitöö ja uuele ringtehnoloogia erialale. Magistriõppekavadest oli jätkuvalt populaarne kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava, kuhu laekus kokku 66 avaldust, järgnes kultuuripärandi loovrakenduste õppekava 11 avaldusega.

Kõige suurem konkurss on etenduskunstide õppekaval, kus ühele õppekohale kandideerib keskmiselt 4,3 sisseastujat. Järgnevad muusika (2,9 ühele kohale), kogukonnahariduse ja huvitegevus (2,7), kultuurikorraldus (2,4), kunstide ja tehnoloogia õpetaja (1,9), pärandtehnoloogia (1,5) ning kultuuripärandi loovrakendused (1,1).

„Tore on tõdeda, et huvi kultuuriakadeemia õppekavadel õppima asumiseks on endiselt kõrge. See tõendab, et oleme ennast Eesti kultuurimaastikul järjest rohkem näitamas kvaliteetse ning konkurentsivõimelise hariduse andjatena,“ kommenteeris tulemusi TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Kadri Steinbach.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse võetakse 2023. aastal vastu 145 üliõpilast rakenduskõrghariduse õppekavadele ja 44 üliõpilast magistriõppesse.

Sisseastumiseksamite periood kestab kultuuriakadeemias 9. juulini. Tartu Ülikool avaldab vastuvõetud üliõpilaste esmased nimekirjad 11. juulil ning hiljemalt kahe kalendripäeva jooksul alates vastuvõtuotsuse teatavaks tegemisest tuleb vastuvõetuil õppima tuleku soov kinnitada. Vabanenud õppekohti täidetakse jooksvalt kuni 19. augustini.

lup24

TÜ VKA lahtiste uste päev vol. 2 toimub 25. aprillil Viljandis