Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava avas noortele suunatud loomekonkursi „Parandan maailma oma kätega“, kuhu oodatakse esitama esemeid, mille eluiga on loovalt ja nutikalt pikendatud.
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ringtehnoloogia erialajuhi eestvedaja Diana Tuuliku sõnul võib tööde näol olla tegemist mistahes materjalist tarbe- või rõivaesemega, masina, seadme või tööriistaga – peaasi, et seda saaks edasi kasutada kas samal või uudsel moel.
„Näiteks, kui oled teinud oma vanast T-särgist poekoti või meisterdanud vanast alumiiniumkahvlist pilkupüüdva taiese või soovid vanale puidust toolile punuda uut toolipõhja, siis oledki õige inimene konkursil osalema,“ lisas Tuulik.
Konkursil osalemiseks tuleb hiljemalt 20. aprilliks (k.a) täita ankeet ja üles laadida fotod oma viimistletud tööst. Esitatud tööde juures hinnatakse loovat lähenemist ja nutikaid lahendusi. Esemeid hindab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ringtehnoloogia eriala õppejõududest koosnev žürii ning parimaid töid eksponeeritakse virtuaalsel näitusel.
Osalejate seast valitakse välja kolm parimat tööd, kellele antakse üle rahaline auhind ja tasuta sissepääs pärandtehnoloogia noore meistri kooli. Võitjatega võetakse ühendust 21. aprillil.
Konkurssi “Parandan maailma oma kätega” korraldab TÜ VKA uus ringtehnoloogia eriala, mille eesmärk on koolitada tasaarengu põhimõtteid järgivaid meistreid, kes aitaksid materjalide ja esemete eluea pikendamise teel kaasa keskkonnaprobleemide ennetamisele ja lahendamisele. Sisseastumisavaldusi uuele erialale õppima asumiseks saab esitada 12. juunist 28. juunini. Loe uuest erialast lähemalt...