Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

TÜ VKA ringtehnoloogia loomekonkurss „Parandan maailma oma kätega“

Oled aidanud pikendada mõne hukule määratud vana eseme eluiga seda loovalt ja nutikalt parandades või ümber tehes? Ehk on sul just praegu mõttes üks põnev parandustöö ette võtta? Kui vastus on jah, siis tule osale noortele suunatud loomekonkursil „Parandan maailma oma kätega“! 

Konkursile esitatud eseme näol võib olla tegemist mistahes materjalist tarbe- või rõivaesemega, masina, seadme või tööriistaga, olgu või pesumasinast tehtud igiliikuriga – peaasi, et seda saaks edasi kasutada kas samal või uudsel moel.  

2024. aasta loomekonkursi võitjateks osutusid:
I koht: Anni Valg töö "Fännitagi (Måneskin)"
II koht: Kelli Kangro ja Adelle Laande töö "Veimevaka restaureerimine", mis oli ka Facebook-i hääletuse lemmik ja saab lisaks eripreemia - VKA meenetega kotikese.
III koht: Martin Valvas töö "Elektrivõrr"

Auhinnafondi jaotus on järgmine: I koht 300 €, II koht 200 € ja III koht 100 €. Auhinnasaajatega võetakse ühendust.

Tutvu võidutöödega SIIN.

Kuidas osaleda? 

Konkursil võivad osaleda kõik noored vanuses 14–23 aastat.

Osalemiseks täida ankeet ja lae üles fotod oma lõpuni viimistletud tööst. Palun pildista oma tööst nii üldvaateid kui ka oluliste detailide lähivaateid. PS. Tööl võib olla ka mitu teostajat ja üks autor võib esitada mitu tööd. 

Tööde juures hinnatakse loovat lähenemist ja nutikaid lahendusi. Esitatud töid hindab Viljandi kultuuriakadeemia ringtehnoloogia eriala õppejõududest koosnev žürii.

Parimaid loomekonkursi töid eksponeeritakse pärandtehnoloogia õppekava ringtehnoloogia eriala Facebooki lehel ja kultuuriakadeemia kodulehel.

Konkurss kestab 8. aprillini 2024.

Jälgi ka Facebooki üritust.

Auhinnafond

I koht saab 300 €, II koht 200 € ja III koht 100 €. Žürii võib auhinnafondi jaotamisel teha põhjendatud muudatusi.

Mõtled, mida edasi õppida?

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias saab sel aastal asuda õppima pärandtehnoloogia rakenduskõrghariduse õppekava alla kuuluva ringtehnoloogia ja tekstiili erialale. Ehituse ja metalli erialale saab asuda õppima järgmisel aastal.

Pärandtehnoloogia õppekava läbimise tulemusel saab sinust maailmaparandaja, kes tunneb hästi traditsioonilise käsitöö tehnikaid ja materjale ning oskab neid loovalt kasutada praegusaja elukeskkonna paremaks muutmisel. Ringtehnoloogia erialal on olulisel kohal just lihttehnoloogilised (low-tech) võtted, näiteks parandamine, taas- ja uuskasutus ning ümbertöötlemine. Loe lähemalt siit.

TÜ VKA ringtehnoloogia loomekonkurss „Parandan maailma oma kätega“ toimus 25. märtsist 31. maini 2023.

Žürii otsustas auhinnaraha kogusummas 600 € jaotada võrdselt kolme osaleja vahel:

  • Kertu Allas-Laumets – 200 €
  • Mari Roose – 200 €
  • Pauline Ööpik – 200 €

Palju õnne!

Vaata võidutöid

kultuur

Vannivaht

kultuur

Üksik Lääs

kultuur

“Quote on quote ehk räägime sellest”