Autor:
Kärt Petser

Pärandilinn Viljandi otsib 2024. aasta pärandusfestivalile osalejaid

UNESCO loovlinnade võrgustikku kuuluv Pärandilinn Viljandi korraldab 1.-5. oktoobril rahvusvahelise Viljandi pärandusfestivali, mis ühendab pärandkultuuri, hariduse ja kestlikkuse. Festivali raames toimub mitmeid eriilmelisi sündmusi: konverentsid, meistriklassid, kunstiprojektide esitlemised ning suurejooneline päranduspidu.

4.-5. oktoobril toimuva hariva ja meelelahutusliku päranduspeo eesmärgiks on tutvustada laiemale publikule Eesti vaimse pärandi parimaid palasid ning innustada kasutama pärandis leiduvaid teadmisi, oskusi ja praktikaid meie tänaste probleemide lahendamisel. Päranduspeo südameks on pärandoskuste ja vaimse kultuuripärandi nähtuste esitlusele pühendatud näituse- ja messiala Viljandi spordihoones, Pärimusmuusika Aidas ja seda ümbritseval alal. Koos sa2mal ajal toimuva pärandusfestivali ja Pärimusmuusika Lõikuspeoga muutub Viljandi selleks nädalavahetuseks terveks Eesti kultuuripärandi pealinnaks.

Päranduspidu kutsub osalema käsitöömeistreid, pärimusmuusikuid, -tantsijaid, jutuvestjaid, vaimse kultuuripärandiga seotud kogukondi, muuseumite ja haridusasutuste esindajaid, et jagada ja tutvustada oma kultuuripärandiga seotud teadmisi, oskusi ja loomingut. Oodatud on esitlused, näitused, avatud töötoad, loengud, meeleolukad võistlused ja muud igas eas publikut kaasa haaravad tegevused. Ettepanekud võiks keskenduda vaimse kultuuripärandi nähtustele, pärandoskustele ja -toitudele, kohalike loodusmaterjalide väärindamisele ning samuti parandamisele, taas- ja uuskasutusele. Teretulnud on ka pärandil põhinevate toodete, teenuste ja toidu müük.

Päranduspeo ekspositsioonipinnal osalemiseks palume hiljemalt 10.05.2024 täita avaldus registreerimisvormil SIIN.  

Viljandi pärandusfestival 2024 kuulub Tartu 2024 kultuuripealinna programmi ning seda korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös Bonifatiuse Gildi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, Eesti Rahvakultuuri keskuse ja UNESCO loovlinnade võrgustikuga.  

Lisainfo:  
Kätrin Hanschmidt 
Päranduspeo korraldusjuht 
5814 7783 
bonifatiusegild@gmail.com

Ave Matsin  
Pärandusfestivali loominguline juht 
Pärandlinn Viljandi tegevuste eestvedaja 
TÜ VKA pärandtehnoloogia õppekava programmijuht  
526 2510 
ave.matsin@ut.ee

  

 

 

 

kultuur

Kultuuriakadeemia lõpetab 134 üliõpilast

kultuur

TÜ VKA lõpuaktus 2024 toimub 16. juunil

kultuur

Värske kraam Viljandist 2024 installatsioonide tutvustused