1. novembril kogunesid Viljandi Pärimusmuusika Aita kultuurikorraldajad üle Eesti, et osaleda kultuurikorralduse sügiskoolis, mille tänavune alapealkiri oli "Viies". Sügiskooli teemad ulatusid kunstist teatrini ja muusikast filmini, käsitledes nii Eesti kultuurivaldkonna aktuaalseid küsimusi kui ka rahvusvahelisi suhteid.
TÜ Viljandi kultuuriakadeemias avaneb aastal 2025 võimalus osaleda neljas mikrokraadiprogrammis, mis on mõeldud neile, kes soovivad oma oskusi ja teadmisi valitud valdkonnas täiendada.
Erasmus+ programm pakub mitmekülgseid õpirände võimalusi: alates viiest päevast kuni terve õppeaastani, olgu tegu õppe või praktikaga. Tulemas on infotunnid, mis annavad võimalustest rohkem aimu. Lisaks on avatud kandideerimine kevadsemestril toimuvatele intensiivkursustele Enlight võrgustiku ülikoolides.
25. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse tunnustada Tartu Ülikooli suure medaliga rahvusvahelise ettevõtluse professorit Urmas Varblast. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ kavalerid.
„Räägime palju looduslikust elurikkusest, aga samamoodi on oluline kultuurilise elurikkuse säilimine ja pärandi hoidmine!“ ütleb Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili lektor ja pärandtehnoloogia õppekava juht Ave Matsin.
16.-17. oktoobril 2024 kogunesid Eesti kõrgkoolide esindajad Viljandi Pärimusmuusika Aita, et osaleda Eesti kõrghariduse tutvustamise "Study in Estonia" kõrgharidusseminaril.
Kui sul on loominguline idee, mis vääriks realiseerimist, siis nüüd on sinu võimalus! TÜ VKA kutsub tudengeid osa võtma loomeprojektide konkursist, mille eesmärk on rikastada akadeemia õhkkonda kunstiliste ekspositsioonidega.
Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava kontserdisari “MADE” alustab 23. oktoobril oma kaheksandat hooaega.
Erasmus+ projekt “Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele” on loodud toetamaks Euroopa muusikapedagooge digioskuste arendamisel. 13. oktoobrini (k.a) saab liituda täiendusõppeprogrammi teise hooajaga!
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia seikluskasvatuse tudengid viisid Hiiumaal läbi kolmepäevase laagri, kus Holstre Kooli 6. klassi õpilased koos Hiiumaa Noorkotkaste ja Kodutütardega said osaleda erinevates seikluslikes tegevustes.
3. oktoobril TÜ Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis toimuval üritusel tutvustatakse kolme riigi eestveetavat projekti ”Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele” ning Agnese Rakovska inspireerib oma meistriklassis muusikapedagooge digivahendeid kasutama.
15.–30. oktoobrini toimub Prantsusmaal Lyonis intensiivkursus, kuhu oodatakse Prantsuse, Leedu ja Läti tudengitega koostööd tegema ühte TÜ VKA etenduskunstide tehniliste erialade üliõpilast.
Viies kultuurikorralduse sügiskool toimub reedel, 1. novembril 2024 kell 11–17 Viljandi Pärimusmuusika Aidas.
6.-10. oktoobril 2024 oodatakse Soome Sibeliuse akadeemiasse kursusele “The current topics in Folkmusic” TÜ VKA pärimusmuusika eriala rakenduskõrgharidus- ja magistriõppe üliõpilasi.
Ootame muusika eriala üliõpilasi kandideerima laulukirjutamise projekti "House of Europe. Songs from the Heart – Intercultural Collaboration in Songwriting", mis toimub veebis ja Hollandis Utrechtis.
Esmaspäeval, 2. septembril alustab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 2024/2025. õppeaastat.
Ootame Sind kandideerima arendusjuhi ametikohale Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse.
Augustis jätkub koostööprojekt Namiibia Ülikooliga (UNAM), mille peamisteks teemadeks on pärand, loovettevõtlus ja parimate praktikate jagamine õppekavade arendamiseks.
Kultuuriakadeemia poolt kirjutatud projekt (kogusummas 3,9 miljonit eurot) oli edukas toetusmeetme piirkondliku ettevõtlus- ja elukeskkonna arendamise taotlusvoorus.
Alates 3. augustist 2024 saab registreeruda väärikate ülikooli 2024/24. õppeaasta loengutesse.