Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Läti digitaalse muusikahariduse täht juhatab sisse DISK täienduskoolituse teise hooaja

3. oktoobril TÜ Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis toimuval üritusel tutvustatakse kolme riigi eestveetavat projekti ”Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele” ning Agnese Rakovska inspireerib oma meistriklassis muusikapedagooge digivahendeid kasutama. 

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia alustas 2023. aastal Erasmus+ rahvusvahelise projekti “Digitaalsed oskused muusikaõpetajale” (DISK) raames koostööd Hispaania ja Iirimaa partneritega. Üheskoos Reina Sofía muusikakõrgkooli, DEX konsultatsioonibüroo ja MTU Corki muusikakooliga loodi täiendusõppeprogramm, mille abil Euroopa muusikapedagoogid saaksid oma digioskuseid parandada. 

Projekt sündis vajadusest, mis ilmnes pandeemiaperioodil, kui muuhulgas muusikaõpe kolis paratamatult veebi. Harjumatud olud valmistasid raskusi nii õpilastele kui ka pedagoogidele. Põhjalikku uurimistööd tehes ja väljakutseid analüüsides jõudsid DISK projekti partnerid raamistikuni, millest arendasid välja just muusikaõpetajatele suunatud kursuse, juhendajateks oma ala eksperdid. Esimene veebipõhine täiendõppekursus jõudis lõpule sel suvel ning 3. oktoobril on võimalus kuulda kokkuvõtteid senistest kogemustest ning avaldada ka ise soovi korral mõtteid õppetöös digivahendite kasutamise kohta. 

“Kõige olulisem oli ilmselt erinevate muusikaõpetajate omavaheline kogemuste vahetamine ja parimate praktikate jagamine. Osalejad olid üldiselt kursuse sisuga väga rahul,” hindas kursuse mõju TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Kadri Steinbach. 

Viljandi pärandusfestivali meistriklasside päeva raames toimub pärast DISK projekti ülevaadet ka samal teemal tasuta meistriklass “Digitehnoloogia rakendamine muusikatunnis”. Meistriklassi läbiviija on Lätist pärit muusik, laulukirjutaja, produtsent, ettevõtja ja mentor Agnese Rakovska, kes esines kevadel ka Tallinn Music Week'il. Rakovska usub, et digitehnoloogia abil on võimalik muusikatunnid muuta põnevaks ja praktiliseks ning äratada õpilaste loomingulisus. Meistriklassis tutvustab ta põhjalikult enda loodud Constellation Class’i. Samuti räägib Rakovska muusikahariduses digitehnoloogia kasutamise metoodikast ja sellest, kui oluline on juba koolis muusikatööstus õpilastele lähemale tuua. 

Kõik huvilised on teretulnud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia musta saali (Posti 1, Viljandi) neljapäeval kell 10.00. 

Kel kohapeale tulla ei õnnestu, saab jälgida otseülekannet kultuuriakadeemia YouTube’i kanalil siin. Täpne kava asub TÜ VKA Facebooki lehel siin 

Täielikult veebipõhise kursuse ”Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele” teine hooaeg algab juba oktoobris.  

Täiendõppekursus on inglise keeles ja osalejale tasuta. Info ning registreerimine projekti veebilehel siin. Kursuse edukalt läbinu saab Tartu Ülikooli täiendusõppetunnistuse. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Music teachers exploring digital tools to implement them in the classroom

“Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele” teine hooaeg ootab osalema

Imaginary School

“The Imaginary School - Lingua Franca” kutsub koostööle Prantsuse, Leedu ja Läti tudengitega

Pärimusmuusika esitamine erinevatel pillidel

Rahvusvaheline pärimusmuusika kursus ootab osalejaid Helsingisse Sibeliuse akadeemiasse