Jürgen Joost

Tartu Uues Teatris etendub kultuuriakadeemia tudengite lavastus "4avastajaDraamat"

25. veebruaril etendub Tartu Uues Teatris Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengite lavastus “4avastajaDraamat”, mis võtab luubi alla kunstnikuks kasvamise teekonna.

Lavastuse autorid ja etendajad on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia lavastaja eriala viimase kursuse tudengid Alissija-Elisabet Jevtjukova, Anna Laura Alamets, Eliise Künnis ja Sebastian Talmar. Lavastus uurib suhet publiku, ühiskonna, teatrimaastiku traditsioonidega ning avab lavastajate isiklikke küsimusi kasvamisest, otsimisest ja loomisest.

“Väga armas, et see lavastus tähendab meile kõigile midagi erinevat, kuid samas midagi sarnast. Meil oli väga huvitav katsetada teineteise töötamise dünaamikaid, panna teineteist proovile või julgustada," sõnas lavastaja-etendaja Anna Laura Alamets.

"Publiku ette jõuavad meie ühiselt läbikäidud teemad, küsimused ja kõhklused. Just tänu sellele, et me oleme nii erinevad, saime tabada midagi universaalset oma koha leidmise ja loomise kohta. Seega saab publik kaasa elada küll meie teekonnale, ent loodetavasti leida paralleele ka oma eriala ja tööga või saada julgust oma tee leidmiseks," lisas Alamets.

Pileti saab soetada Fientast.

Autorid-lavastajad: Alissija-Elisabet Jevtjukova, Anna Laura Alamets, Eliise Künnis, Sebastian Talmar
Lavastusdramaturg: Isabel Laiapea
Etenduse juht: Liina Jõgar
Valguskujundus: Siim Reispass, Mairon Tovstsik