Rebecca Kodusaar

Ansambel Alamakstud Härrad annab välja oma esimest plaati

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiast välja kasvanud duo Alamakstud Härrad annab oma esimese aastaringi tähistamiseks juuli lõpus välja albumi “Nalja tehti – nüüd peaks piisama”. Hetkel koguvad nad plaadi trükkimiseks Hooandjas toetust.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala üliõpilaste Brett Hiiobi (viiul) ja Romet Allingu (akordion, lõõts) album “Nalja tehti – nüüd peaks piisama” on kokku pandud vanadest tantsu- ja laululugudest. “Lood räägivad elust enesest, nende hulgas nii noorte meeste uljusest kui ka vanade meeste elutarkustest,” kirjeldas lugudevalikut Brett Hiiob.

“Soovime panustada eesti keele ja rahvakultuuri säilitamisse lauldes lugusid, mis on üles korjatud Eesti Rahvaluule Arhiivist ja vanavanemate laulikutest,” sõnas Romet Allingu. Ehedust täis plaadile on kokku kogutud kolmteist lugu ning lisaks sellele salvestatud loetud arvul kassette, kust võib lisaks albumile leida ka lugusid, mis sel korral plaadile ei jõudnud.

Vaata lähemalt Hooandjast.

Värske kraam Viljandist 2024