TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

8. märtsil antakse Ugala teatris üle prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilasele.

Praeguse Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava ülesehitamise idee teatrimudelina kuulub professor Kalju Komissarovile. Teatrimudel õppeprotsessis tähendab, et tulevased teatri tehnilised ja loomingulised töötajad õpivad koos ja täiendavad üksteist, omandades arusaamise toimivast teatrimehhanismist kui ühisest loomingust. Kalju Komissarov on koolis pidanud oluliseks, et „üliõpilane oleks selle nelja aasta jooksul mingitpidi oma piire tunnetanud. Sest siis, kui ta on neid tunnetanud, saab ta tegelda ka nende avardamisega.“

Stipendiumiga soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse vallas.

Stipendium määratakse igal aastal kahele TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline, distsiplineeritud, eetilisi väärtusi silmaspidav ning oma erialal perspektiivikas. Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks, eelkõige õpingute ja praktika toetuseks.

Ajakava, reede 8. märts:

14.00-15.00 Metsakalmistu külastus
Buss Metsakalmistule väljub TÜ VKA juurest (Posti1) 13.45 ja viib külalised pärast Ugala teatrisse

16.00–17.15 Loeng-vestlus Kalju Komissarovist Luule Epneri ja Kaarel Targoga
Ugala teatri kohvikus
Salasõna „Komissarov“ annab kohvikus soodustuse

17.15-18.00 Prof Kalju Komissarovi nimeliste stipendiumide pidulik üleandmine
Ugala teatri fuajees ja kammersaalis
Lavastajad eelmise aasta stipendiaadid Elle Maria Viies ja Berta Kelder

19.00-19.50 Sigrid Savi ja TÜ VKA III kursuse tantsutudengite lavastuse “Quote on quote ehk räägime sellest” esietendus
Vilma maja White box
Lavastaja Sigrid Savi

19.00–21.30 Ugala lavastus “39 astet” (soeta pilet siit)
Ugala teatri suures saalis.
Lavastaja Sander Pukk

19.00–21.50 Ugala lavastus “Tule õige koju” (soeta pilet siit)
Ugala teatri väikeses saalis
Lavastaja Johan Elm

21.00 – … koosviibimine
raamatubaaris Romaan, Jakobsoni 18

Stipendiumi kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

Järgmine Viljandi linnameister on sepp Tõnis Luik

Pärandilinn Viljandi otsib 2024. aasta pärandusfestivalile osalejaid

Kultuuriakadeemias valminud sämplipank avab pärimuspillide helimaailma laiemale publikule