Loomepöörde start tõi Ida-Virumaal kokku üle poolesaja loomeinimese

kultuur
Autor:
Matti Kämärä

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse algatatud Loomepöörde projekt startis vägevalt 5. aprillil Toilas. Huvijuhtidele, õpetajatele, noortele ettevõtjatele ja teistele loomehuvilistele suunatud täiendõppekoolitus tõi esimeses etapis loovust ja äri ühendama 62 osalejat, kes panid aluse kümmekonnale ideele.

Osalejaid oli Loomepöörde avakoolitusel kogu Ida-Virumaalt, et saada loomeideedele hea kasvulava. “Paljudel oli juba tulles kindel idee, mille kallal tööd tegema asuda, kuid oli ka neid, kes leidsid mõttekaaslasi alles kohapeal,” kommenteeris Ida-Viru ettevõtluskeskuse projektijuht Kersti Liiva. Mõned osalejad tulid koolitusele terve meeskonnaga, et kindla eesmärgiga liikuda oma ideest ettevõtluseni.

“Ideedest andsid tooni vaimse tervise ja heaoluga seotud teemad, mis peegeldavad ühiskonnas toimuvat. Nii on ilmavalgust nägemas viie meele retk koos pärimusmuusikaga ning uut hoogu saamas suuremõõtmeliste figuuride loomisprojekt ja ka erinevad pärandkultuurist inspireeritud käsitöötooted. Tooteideed olid suuresti kantud ringmajandusest või naturaalsetest materjalidest, näiteks looduslikest materjalidest lõõgastav kaelapadi või kasutatud CD-plaatidest disainlamp,” lisas Liiva.

Avakoolitusel osalejatelt saadud tagasiside järgi said paljud tõuke järgmisteks sammudeks. “Heameel oli kuulda, et koolitus andis indu oma ideedega edasi töötada ja leida vajalikke vahendeid tootearenduseks. Osalejad said väärtuslikke kontakte ning mõnigi lahkus kindla plaaniga alustada ettevõtlusega,” kommenteeris projekti konsultant Lauri Jalonen.

Loomestardile järgneb sügisel, 10. ja 11. oktoobril Loomehäkk, kus saab testida oma ideid ja viia need järgmisele tasemele. Kuni järgmise aasta veebruarini, mil leiab aset projekti suur finaal Loomelend, on programmis osalevate meeskondade käsutuses mentorite ja ekspertide abi.

Loomepöörde peamised fookused on loomeettevõtluse ja ringmajanduse arendamine, kogukonna ettevõtlusvõimekuse tugevdamine, praktiliste oskuste ja ärimudelite loomine ning noorte ettevõtlikkuse ja loomeoskuse arendamine. Loomepöörde finaalis pälvivad kolm silmapaistvamat tiimi tuhande euro suuruse preemia ning edasise inkubatsioonivõimaluse TÜ Viljandi kultuuriakadeemia loovettevõtluskeskuses. Projekt on saanud toetust õiglase ülemineku fondist ning seda on kaasrahastanud Euroopa Liit.

Ida-Viru Ettevõtluskeskus on tuntud ja tulemuslik piirkondlik arengumootor, mis aitab Ida-Viru maakonda parema elu poole suunata. Keskus pakub nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Ida-Viru Ettevõtluskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku. Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kogemus kunstide ja ettevõtluse lõimimisel annab tugeva aluse loovate ideede realiseerimiseks ja loomekogukondade kasvuks üle Eesti.

Lisainfo:
Kersti Liiva
Loomepöörde projektijuht ja Ida-Viru Ettevõtluskeskuse loomemajanduse projektijuht
kersti.liiva@ivek.ee, 515 8929

Lauri Jalonen
Loomepöörde projekti konsultant, Ida-Viru Ettevõtluskeskuse vanemkonsultant
lauri.jalonen@ivek.ee, 506 7018

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!