Kolmapäeval, 23. aprillil käivitus Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia loovettevõtluskeskuse esimene arenguprogramm SÄDE. Programmi esimesele voorule laekus 46 avaldust, mille seast valiti välja 20 ideed. Projektide spekter ulatub traditsioonilisest käsitööst innovaatiliste digiplatvormideni.
SÄDE arenguprogramm on suunatud loovisikutele ja alustavatele ettevõtjatele, kes soovivad arendada oma ideid ja isikubrändi ning tegutseda loomevaldkonnas jätkusuutlikult ja eesmärgistatult. Inkubatsiooniprogrammi eripära on keskendumine loovisikule ja tema arengueesmärkidele ning loovettevõtluse arendamisele.
Viiekuuline tasuta arenguprogramm pakub võimalust arendada oma ideed individuaalselt või tiimis, saades kogu protsessi vältel tuge mentoritelt. Osalejaid ootavad temaatilised töötoad ja kohtumised loomevaldkonna praktikutega, samuti on olemas ligipääs ekspertvõrgustikule. Programmi raames on võimalik taotleda 300-eurost arendustoetust ning edukale lõpetajale väljastab Tartu Ülikool täiendõppe tõendi. Programmi rahastab Viljandi linn ning see toimub projekti „TÜ Viljandi kultuuriakadeemia loomeettevõtlusinkubaatori arendamine“ raames, mida kaasrahastab Euroopa Liit.
„Esimene kohtumine näitas selgelt, et loovisikutel ja alustavatel ettevõtjatel on suur vajadus toetava ja praktilise arengukeskkonna järele. SÄDE arenguprogramm pakub neile võimaluse oma ideid sihipäraselt arendada, saada personaalset tuge ja luua kestvat väärtust loomevaldkonnas,“ ütles loovettevõtluskeskuse sisujuht Greete Paaskivi.
Programmi esimesel kohtumisel koolitas osalejaid loovagentuuri Optimist Creative asutaja Magnus Lužkov, kes rõhutas oma kontseptsiooni esiletoomise tähtsust ning julgustas osalejaid end enesekindlamalt ja julgelt esitlema.
Arenguprogramm kestab augusti lõpuni ning selle väljapaistvamate lõpetajate ideedega saab tutvuda loovettevõtluskeskuse ametlikul avamisel 29. augustil, mil keskus avab oma uksed kõigile huvilistele.