Selgunud on Eesti teatri aastaauhindade nominendid

Selgunud on Eesti Teatriliidu aastaauhindade nominendid, kelle hulgas on hulganisti Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna vilistlasi, üliõpilasi ja töötajaid. Aastaauhindade laureaadid selguvad rahvusvahelisel teatripeäval, 27. märtsil. Tunneme uhkust kõikide nomineeritute üle ning soovime neile edu ja õnne!
LAVASTAJA AUHINNA NOMINENT:
Taago TubinTÜ VKA etenduskunstide osakonna lektor, teatrikunsti vilistlane 1994, teater Ugala lavastaja
Lavastus "Kopsud" (Endla Teater)

KUNSTNIKU AUHINNA NOMINENT:
Kairi Mändla, lavastuskorralduse õppekava vilistlane 2002
Kujundused lavastustele “Paradiis” (Von Krahli Teater), “Soo” (Ugala Teater) ja “Ema Courage” (Teater NO99)

MEESPEAOSATÄITJA AUHINNA NOMINENT:
Sten Karpov, teatrikunsti vilistlane 2007 (6. lend)
Jago lavastuses “Othello” (Teater Vanemuine)

NAISPEAOSATÄITJA AUHINNA NOMINENT:
Anneli Rahkema, teatrikunsti vilistlane 2001 (3. lend)
Eetla Ambrosen lavastuses “Somnambuul” (Rakvere Teater)

MEESKÕRVALOSATÄITJA AUHINNA NOMINENDID:
Aarne Soro, teatrikunsti vilistlane 1997 (1. lend)
Juhan ja Madjak lavastuses “Soo” (Ugala Teater)
Janek Vadi, teatrikunsti vilistlane 2003 (4. lend)
Jonathan Borck lavastuses “Vanaema ja Issand Jumal” (Ugala Teater)

TANTSUAUHINNA NOMINENDID:
Raho Aadla, Age Linkmann, Arolin Raudva, Maarja Tõnisson, tantsukunsti vilistlased 2013, 2015, 2013, 2013
 „Olmeulmad“. Mitmekihiline, mänguline, vaimukas ja omanäoline liikumise ning ruumi kasutus tervikkontseptsiooni teenistuses; tugeva grupisünergiaga tantsijatekoosluse esile kerkimine.
Karl Saks, tantsukunsti vilistlane 2009
“Seisund ja disain” (Kanuti Gildi SAAL) Etendaja ja publiku seisundi kontseptuaalselt terviklik disain. Tantsu tasandite avardamine (vormiliselt, kommunikatiivselt, seisundlikult ja tajumuslikult).
Kalli Pikas, tantsukunsti vilistlane 2012
„Kollane”. Transtsendentne lavaline olemine ja kehaline väljenduslikkus. Puhas ja kompromissitu  lavaline kohalolu ning julgus end veendunult avada.

ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHINNA NOMINENDID:
Kunstnik Maarja Pabunen, videokunstnik Kristin Pärn, heliloojad ja helikujundajad Martin-Eero Kõressaar ja Villem Rootalu, valguskunstnik Priidu Adlas, TÜ VKA teatrikunsti visuaaltehnoloogia 1. kursuse üliõpilane ja lavastaja Helen Rekkor, teatrikunsti vilistlane 5. lend ja 7. lend
Lavastus “Süüria rahvalood” (Vaba Lava ja MTÜ Misanzen) : suure lava võimaluste fantaasiaküllane kasutamine eksootiliste  visuaalsete ja heliliste vahenditega.

Autor ja esitaja Karl Saks, tantsukunsti vilistlane 2009
Lavastus "Seisund ja disain" (Kanuti Gildi SAAL): tantsukunsti ja objektiteatri, heli- ja visuaalkunsti originaalne ning terviklik ühendamine.

SALME REEGI NIMELISE AUHINNA NOMINENDID:
Siim Angerpikk, teatrikunsti 6. lend
Lavastus "Lumeilm" (Tartu Uus Teater) – paberist omailma nutikas meisterdamine ja lustlik elluäratamine
Marika Palm, teatrikunsti vilistlane 2013 (9. lend)
Noortemuusikal "Moraal" (Ugala teater) – moraaliküsimuste kaasaegne lahkamine iroonia ja ürgse jõuga
Marion Undusk, teatrikunsti vilistlane 2011 (8. lend)
Kujundus ja kostüümid lavastustes "Võlur Oz" (Ugala teater) ja "Tähelaps" (Karlova Teater) –kahe erineva võlumaailma loomine ja vaimukas kujustamine
Taavi Tõnissonteatrikunsti vilistlane 2003 (4. lend)
Lavastus "Päike läheb puhkusele" (NUKU teater) – sooja ja inimnäolise päikesesüsteemi loomine koos kassiga

REET NEIMARI NIMELISE KRIITIKAAUHINNA NOMINENT:
Valle-Sten MaisteTÜ VKA etenduskunstide osakonna assistent
Lavastuste "Revolver" ja "Öös on asju" ideelist tagaplaani ammendavalt ja tabava sõnaga avav esseist

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHINNA NOMINENDID:
Karmen Tellisaar, teatrikunsti visuaaltehnoloogia 3. kursuse üliõpilane
Endla teatri valgusmeister, kes on oma töös kirglik, kompromissitu ja usaldusväärne. Teeb tööd tulemuse, mitte enda näitamise või teistele meeldimise pärast. Teenindab märkimisväärset osa Endla lavastustest ning suudab ka väljasõitude kasinates oludes välja nuputada optimaalse lahenduse.

Kõikide nominentidega saab tutvuda rahvusringhäälingu või teatriliidu lehel.
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!