TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Rahvusvaheline töötuba toob Viljandisse noored etenduskunstnikud

1.–12. augustil toimub TÜ Viljandi kultuuriakadeemias Prantsusmaa La Filière etenduskunstide koolituskeskuse (La Filiere Centre National De Formation) eestvedamisel töötuba “Tehnikud kunstnike kingades”, mis pakub etenduskunstide üliõpilastele rahvusvahelist koostöökogemust.

Kokku saavad kakskümmend Prantsusmaa, Saksamaa, Inglismaa ja Eesti tudengit valguskujunduse, videokujunduse, tehnilise produtsendi, helikujunduse ja lavakujunduse erialadelt. Kahe nädala jooksul õpivad noored rahvusvahelises meeskonnas töötamise oskusi, sõlmiva kontakte ja arendavad avalike kunstisündmuste loomise meisterlikkust.

La Filière koolituskeskuse ja kõrgkooli rahvusvaheliste suhete koordinaatori Laurence Vasseuri hinnangul ei avane tehnilisel meeskonnal tihti võimalust laval särada, kuid selles töötoas saavad nad end proovile panna. „Antud formaat innustab noori mugavustsoonist väljuma ja looma midagi täiesti uut,“ sõnas Vasseur.

Vasseur lisas, et Viljandi linn on oma atmosfääriga projekti läbiviimiseks ideaalne paik. „Olen kindel, et Viljandi ürgses looduses veedetud nädalad annavad Euroopa tudengitele palju uusi teadmisi nii oma eriala kui ka Eesti kultuuri kohta.“

Töötoa käigus valmivad 5–10-minutilised Eesti kultuuripärandist lähtuvad esitused, mida jagatakse huvilistega 11. augustil kell 15–17. Teekond algab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia peamajast ja liigub läbi linnaruumi. Täpsem programm selgub 8. augustil. Kõik etendused on tasuta.

Töötuba valmib koostöös La Filière etenduskunstide koolituskeskuse, Rose Bruford kolledži ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemiaga. Töötoa valmimist toetavad La Filière etenduskunstide kõrgkool (CFA-SVA, Centre de Formation des Apprentis des métiers techniques du Spectacle Vivant et de l’Audiovisuel) ja FYGO Pratsuse-Saksa noorteorganisatsioon (FGYO Franco-German Youth Office).

Rohkem teavet leiab Facebookist.

Moepööre - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Galerii: Narvas toimus Moepööre

Moepööre - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Narvas jõuavad lavale Moepöörde moekooli kollektsioonid