OmaMood on osa Eesti Fashion Festivalist

6. juunil toimub Tartus Eesti Rahva Muusesumis modern-etnilist disaini tutvustav moeetendus OmaMood 2018. Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna lõputööde näitamisest on välja kasvanud terviklik moeetendus, mille eesmärk on populariseerida rahvuslikust käsitööst inspireeritud rõivaste kandmist ning näidata, kuidas on võimalik käsitööpärandit kaasajastada.

Käesoleval aastal toimub OmaMood kuuendat korda ja seda esmaskordselt Tartus, Eesti Rahva Muuseumis, olles osa uuest moehuviliste elustiilifestivalist Estonian Fashion Festival.

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna juhataja Ave Matsin täpsustas: „OmaMood sai alguse vajadusest näidata laiemale avalikkusele rahvusliku tekstiili eriala õppetööna sündivaid uhkeid moeprojekte. Esimesed viis korda on etendus toimunud Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Seekord otsustasime heal meelel võtta vastu Tartu kolleegide pakkumise liituda Eesti Moe Festivaliga. Kolm festivalil kohtuvad etendust on väga omanäolised ja toetavad üksteist ägedalt.“

„Eesti Rahva Muuseumis on meil eriti hea meel üles astuda, sest muuseumi kogudes peituvad varandused on meie õppetöö kõige olulisemaks inspiratsiooniallikaks. Etenduse kaudu jõuavad kollektsioonid justkui külla oma esiemadele,“ lisas Matsin.

Laval näeb peale Viljandi kultuuriakadeemia tudengite ka teiste koolide õpilaste ja vabakutseliste disainerete loomingut.

 „Soovime fookusesse tuua Eesti rahvusliku disaini ilu ning suunata tähelepanu aeglasele moele, et suurendada Eesti ühiskonna sotsiaalset vastutustunnet,“ ütles OmaMood 2018 peakorraldaja Kaari Soosalu.

Moeetendusele luuakse igal aastal uus muusikaline kujundus, koreograafia ja valguskujundus. Seejuures võetakse arvesse iga kollektsiooni eripära ning sündmuse kontseptsiooni.

„Tänavune OmaMood on inspireeritud kargusest, jõulisusest, minimalismist ning erinevatest ilmastikunähtustest nagu päikesekiired, vihmapiisad ja müstiline hilisõhtune udu. Muusikalise rännaku läbi uduse Eestimaa looduse loob etendusele Silver Sepp,“ sõnas Soosalu.

Publik saab kuulda päris uut muusikat Silver Sepa loomingust, mis on loodud spetsiaalselt selle moeetenduse jaoks. Muusikalises kujunduses kasutab Sepp erinevaid rahvaviise, vurre, naelapilli ja ka oma autot, millega ta sõidab otse lavale.

OmaMood on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia erinevate osakondade tudengeid ühendav projekt, mida korraldatakse 2012. aastast alates, mil esmakordselt näidati laiemale avalikkusele rahvusliku käsitöö osakonna lõpetajate töödest koosnevaid kollektsioone.

Sündmus kuulub Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kingituste programmi.

Pileteid sündmusele saab soetada Ticketerist.

Lisainfo: Kaari Soosalu, OmaMood 2018 peakorraldaja, kaarisoosalu@gmail.com, 521 3259

OmaMood Facebooki leht: https://www.facebook.com/omamood

OmaMood 2018 veebileht: https://fashionfestival.ee