Noortevaldkonna 2011. aasta koolitaja on Urmo Reitav

ESF programmi "Noorsootöö kvaliteedi arendamine" koolitajate koolituse valdkonna koordinaator Ülly Enn avas põhjuseid, miks just Urmo Reitav tiitli pälvis: "Lisaks oma pikaajalisele tegevusele noortevaldkonna koolitaja ja noorsootöö õppejõuna, on Urmo aidanud siduda nii noorsootöö tasemeõppes kui mitteformaalses õppes tegutsevaid koolitajaid, olles ühtlasi innustuseks koolitajatele erinevates keskkondades rolli võtma ja panustama. Urmo arendab noortevaldkonda ka aktiivse õppematerjalide autorina, töörühmades osaledes ja muudele arengutele kaasa aidates."

Urmo Reitavi noortevaldkonna aasta koolitajaks esitanud Misso vallavalitsus kultuurispetsialist Birgit Lüüs tõi oma ettepanekus välja eelkõige tema läbiviidud koolitused noorsootöö korraldamise teemal kohalikus omavalitsuses. Need olid kaasahaaravad, sisukad ja pakkusid ka konstruktiivset kriitikat noorsootöö praktikale Eestis. "Urmo on end näidanud kui südamega asja juures olev inimene, kes motiveerib ja inspireerib ka teisi", seisis ettepanekus.

Urmo enda sõnul tuli tiitel talle ootamatult. "Mulle meeldib väga ise õppida ja areneda ning jagan heal meelel oma teadmisi ka teistega. Ma naudin oma tööd", lisas Reitav.

Noortevaldkonna aasta koolitaja nominentideks esitati ka Jaana Ojakäär, Harald Lepisk, Siiri Liiva, Luule Press, Märt Saar, Anneli Habicht, Piret Jeedas ja Karmen Maikalu.

Noortevaldkonna aasta koolitaja kuulutati esimest korda avaliku konkursi kaudu välja noortevaldkonna koolitajate aastalõpu kohtumisel. Kandidaate said esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud või kandideeriv isik ise kahe soovitaja olemasolul. Laekunud ettepanekute hindamisel võeti aluseks konkreetsed näited kandidaadi koolitamistegevustest ja saavutustest noortevaldkonnas laiemalt 2011. aastal.

Noortevaldkonna koolitajate kogukonna arengut toetab SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti Vabariigi kaasrahastusel ellu viidava programmi "Noorsootöö kvaliteedi arendamine" toel.

Pressiteate koostas:
Marit Valge
Avalike suhete ja teavitusvaldkonna koordinaator
SA Archimedes
Euroopa Noored Eesti büroo