Kultuurikorralduse sügiskool toob Viljandisse oma ala tipud

Laupäeval, 31. oktoobril toimub TÜ Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis esmakordselt kultuurikorralduse sügiskool. Kokkusaamise eesmärk on arutleda kultuurikorralduse ees seisvate valikute ja võtmeküsimuste üle ning tuua kokku tudengid, suunanäitajad ning valdkonna professionaalid.

Kogu päeva vältaval TÜ VKA kultuurikorralduse sügiskoolis astub publiku ette mitmeid oma ala spetsialiste. Disainer Markko Karu arutleb kultuurikorralduse ja disainmõtlemise omavahelisest mõjutustest. Sõna saavad Jazzkaare turundusjuht ja produtsent Eva Saar ning Viljandi pärimusmuusika festivali korraldaja Anu Rannu, kes räägivad, millised ootused on professionaalsel kultuuriorganisatsioonil tööturule suunduvale tudengile. Kultuurikorralduse piiridest ja eesriide taga töötamisest vestlevad Ott Karulin TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast,  Maarin Ektermann Eesti Kunstiakadeemiast, Aro Velmet Lõuna-California ülikoolist ja hiljuti Eesti Kontserdi peaprodutsendiks valitud Maarit Kangron. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse õpetamise visioonist annavad ülevaate kultuurikorralduse programmijuht Jorma Sarv ja õppejõud Marju Mäger.

Sügiskooli eestvedaja Jorma Sarve sõnul on kultuurikorraldajate kokkusaamist oodatud kaua ning koroonaviirusest tingitud olukord tõi sündmuse vajalikkuse eriti tugevalt päevakorda. „Kultuurikorralduse piirid ja ülesanded on ajas pidevalt muutuvad,” lausus Sarv. „Sügiskool on ideaalne koht lahkamaks valdkonnaga seotud kitsaskohti ja probleeme."

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar lisas, et TÜ VKA on kultuurikorralduslike teemade aruteludeks parim paik. „Akadeemia on ainus õppeasutus Eestis, kus on võimalik õppida kultuurikorraldust rakenduskõrghariduse tasemel,” sõnas Kõlar. „On oluline, et taolised kokkusaamised toimuksid just kultuurikorraldajate kasvulaval.”

Sügiskool on suunatud kultuurikorraldust õppivatele tudengitele ja kultuurikorralduse professionaalidele. Seoses kehtivate tervishoiu suunistega ürituste korraldamisel on tänavune sügiskool kutsetega ning avatud registreerumist ei toimu. Küll aga töötatakse selle nimel, et akadeemias saaks traditsiooniks nii sügiskool kui ka kevadesse planeeritud suurem ja kõigile huvilistele avatud seminar.