TÜ Viljandi kultuuriakadeemia sõlmis Prantsusmaa La filière etenduskunstide koolituskeskuse (Centre de Formation d'Apprentis, CFA du spectacle vivant et de l'audiovisuel) ja kõrgkooliga (CFA-SVA, Centre de Formation des Apprentis des métiers techniques du Spectacle Vivant et de l’Audiovisuel) koostööleppe, mille kohaselt hakkab igal aastal toimuma kahepoolne praktikaränne. 11.–14. jaanuaril külastasid kultuuriakadeemiat koolituskeskuse ja kõrgkooli esindajad, et saada omavahel tuttavaks ja arutada edasisi koostöövõimalusi.
Koostööprojekti raames saavad kultuuriakadeemia helitehnoloogia, video- ja valguskujunduse ning tehnilise produtsendi erialade neli üliõpilast minna igal aastal Pariisi teatritesse praktikale. 2022. aastal võtavad tudegeid vastu Opéra Comique, Association Cité Théâtre ja Théâtre de la Colline, Théâtre de la Ville. Prantsusmaa La filière kõrgkooli neljal tudengil on võimalus teha sel aastal oma praktika Rahvusooper Estonias ning Eesti Noorsooteatris. Esimene praktikavahetus toimub käesoleva aasta veebruaris ning kestab kuu aega. Lisaks füüsilisele praktikavahetusele sisaldab koostöö virtuaalset osa, kus kõik vahetuses osalevad tudengid läbivad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava multimeedia lektor Taavet Janseni eestvedamisel kursuse, mis on sissejuhatus veebipõhisesse etenduskunsti – voogteatrisse.
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava programmijuhi Tiiu Tamme sõnul on üliõpilased siiani otsinud praktikakoha iseseisvalt, kuid nüüdsest on võimalus kandideerida ka partnerlusprogrammi kaudu. „Õpingute ajal saadav välispraktika kogemus on tudengite seas kõrgelt hinnatud ja seda näitas ka sooviavalduste arv,“ sõnas Tamm. „See on suurepärane võimalus saada osa teatrite meeskonnatööst ning tore, et meie üliõpilasi ootavad just mainekad Pariisi teatrid.“
Külaskäigul kultuuriakadeemiasse tutvusid La filière koolituskeskuse ja kõrgkooli direktor Bruno Burtre, rahvusvaheliste suhete koordinaator Laurence Vasseur ja õppedirektor Béatrice Gouffier akadeemia õppehoonetega, kohtusid kultuuriakadeemia juhatusega ning osalesid etenduskunstide õppekava inimestega mitmel töökoosolekul. Ühtlasi külastati Tartu ülikooli peahoonet ja rahvusvahelise õpirände keskust ning Tallinnas asuvat Rahvusooper Estoniat.
2022. aasta on koostööprojekti pilootaasta, kuid mõlemad osapooled soovivad alustada pikaajalist koostööd. Projekti toetab Erasmus+ mobiilsusprogramm.
Fotol on TÜ VKA direktor Juko-Mart Kõlar, õppedirektor Kadri Steinbach, La filière koolituskeskuse ja kõrgkooli rahvusvaheliste suhete koordinaator Laurence Vasseur, õppedirektor Béatrice Gouffier ja direktor Bruno Burtre.