Eesti teatri aastaauhindade nominentide seas meie vilistlased

Eesti Teatriliit kuulutas välja tänavused aastaauhindade nominendid, kelle seas on palju TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlasi. Palju õnne! Laureaadid selguvad rahvusvahelisel teatripäeval 27. märtsil.

TEHNILISTE TÖÖTAJATE AUHINNAD

LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND

Eve Komissarov (Butafoor-dekoraatori eriala vilistlane 1995, teatrikunsti visuaaltehnoloogia programmijuht, lektor)

Ugala teatri kunstnik-dekoraator, kelle juhendamisel on teater olnud juba aastaid tulevaste visuaaltehnoloogide praktikabaas. Ta on arendanud lavatagust professionaalsust, olnud usaldusisik ja nõuandja paljudele teatritöötajatele, sealhulgas just noortele. Või nagu ta ise on öelnud: „Visuaaltehnoloogia tudengite ja vilistlaste kõnedele ei jäta ma kunagi vastamata, olenemata kellaajast ja päevast.“

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND

Janno Jaanus (näitejuhtimise eriala vilistlane 1994)

Eesti Draamateatri lavaMeister – just Meister suure tähega. Autoriteetne, rahulik ja usaldusväärne, oskustega, mida saab meistritasemeni õppida ainult pika õpipoisi- ja sellitöö kaudu praktilises teatritöös. Lavatehnik, kes mõistab väga hästi teatrikunsti ja inimesi. Suurepärane meeskonnamängija nii oma lavameeste tiimi juhtides kui ka teatriperes kokkukuuluvustunnet luues.

REET NEIMARI NIMELINE KRIITIKAAUHIND

Heili Einasto ja Evelin Lagle (tantsukunsti vilistlane 2009)

Tantsuteatri kaardistajad, kes on lisaks neile iseloomulikule dialoogiformaadile tõusnud esile ka programmilisemate probleemipüstitustega.

Valle-Sten Maiste (filosoofia assistent)

Esseistlik teemaavaja, kes julgeb otsida märkimisväärset sündmust ka peavoolust väljastpoolt.

SALME REEGI NIMELINE AUHIND

Birgit Landberg (teatrikunsti 10. lennu vilistlane 2015) ja Paul Piik

Lavastaja ja dramaturg lavastuses "Peks mõisatallis" (Must Kast). Tänapäevaselt särav ja intellektuaalne, värske ja provotseeriv vaade Eesti ajaloole ja eestlase enesekuvandile.

Taavi Tõnisson (teatrikunsti 4. lennu vilistlane 2003)

Fantaasiarikas, köitev ja stiilne lavastus "Timm Thaler ehk Müüdud naer" (NUKU teater).

Marion Undusk (teatrikunsti 8. lennu vilistlane 2011)

Nõtke, õhuline ja tähelepanelik kunstnikutöö lavastusele "Timm Thaler ehk Müüdud naer", millest hoovab nii saatanlikkust kui ka inimlikkust (NUKU teater).

ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND

EMTA lavakunstikooli magistrandid Kersti Heinloo, Jaanika Tammaru (teatrikunsti 10. lennu vilistlane 2015), Tanel Saar, Raho Aadla (tantsukunsti XXI lennu vilistlane 2013), Martin Mill, Mait Joorits ja Agur Seim (teatrikunsti 4. lennu vilistlane 2003)

"Siis kui väikesed lapsed kõik magavad juba" (EMTA lavakunstikool) – võimsa sünergiaga kollektiivne ühisloome, hirmude anatoomia totaalsusesse kulmineeruv lahtimäng.

Renate Keerd (tantsukunsti X lennu vilistlane 2002)

"Vaimukuskuss" (Von Krahli Teater) ja "TAHE" (Tartu Uus Teater) – ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlik ja vaimukas kajastamine isikupärases kunstnikukeeles.

Saša Pepeljajev

"NO37 NOДвенадцать" (Teater NO99) ja "Primavera Paunveres" (teatriklunsti 12. lennu diplomilavastus Ugala Teatris) – teatripedagoogiliselt järjepidev, heakõlaliselt irriteeriv ning peene tekstitajuga laiahaardeline ja külluslik teatrisüntees.

TANTSUAUHIND

Sigrid Savi (Tantsukunsti XXIII lennu vilistlane 2015)

"Imagine There’s a Fish" (Sõltumatu Tantsu Lava) – teatriillusiooni intelligentne ja vaimukas lammutamine nüüdisaegsele liikumisele konteksti loomiseks, peaosas võimeka noore etendaja eneseirooniline hoiak.

Nele Suisalu ja Maarja Tõnisson (tantsukunsti XXI lennu vilistlane 2013)

"See on see" (Kanuti Gildi SAAL) – orgaaniliselt arenev naivistlik tantsulavastus, mis lubab vaatajal hääle, keha, valguse ja ruumi kaudu teose kohalolusse lahustuda.

MUUSIKAAUHIND

Märt-Matis Lill, Jan Kaus, Taago Tubin (näitejuhtimise eriala vilistlane 1994)  ja Taavi Kull

Erinevate teatrivormide meisterlik ühendamine ooperis „Tulleminek“ (Teater Vanemuine).

LAVASTAJAAUHIND

Kaili Viidas (teatrikunsti 6. lennu vilistlane 2007)

"Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola" (Endla Teater) ja "Midagi on viltu" (Tallinna Kammerteater)

Teisi nomineerituid saab vaadata siit.