Eesti teatri aastaauhindade laureaatide seas troonisid meie vilistlased

Eesti Teatriliit kuulutas rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil välja tänavused aastaauhindade laureaadid, kelle seas on rõõmustavalt palju TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlasi. Palju õnne! 

TEHNILISTE TÖÖTAJATE AUHINNAD

LAVASTUST ETTEVALMISTAVA TÖÖTAJA AUHIND

Eve Komissarov (Butafoor-dekoraatori eriala vilistlane 1995, teatrikunsti visuaaltehnoloogia programmijuht, lektor)

Ugala teatri kunstnik-dekoraator, kelle juhendamisel on teater olnud juba aastaid tulevaste visuaaltehnoloogide praktikabaas. Ta on arendanud lavatagust professionaalsust, olnud usaldusisik ja nõuandja paljudele teatritöötajatele, sealhulgas just noortele. Või nagu ta ise on öelnud: „Visuaaltehnoloogia tudengite ja vilistlaste kõnedele ei jäta ma kunagi vastamata, olenemata kellaajast ja päevast.“

ETENDUST TEENINDAVA TÖÖTAJA AUHIND

Janno Jaanus (näitejuhtimise eriala vilistlane 1994)

Eesti Draamateatri lavaMeister – just Meister suure tähega. Autoriteetne, rahulik ja usaldusväärne, oskustega, mida saab meistritasemeni õppida ainult pika õpipoisi- ja sellitöö kaudu praktilises teatritöös. Lavatehnik, kes mõistab väga hästi teatrikunsti ja inimesi. Suurepärane meeskonnamängija nii oma lavameeste tiimi juhtides kui ka teatriperes kokkukuuluvustunnet luues.

ANTS LAUTERI NIMELINE NÄITLEJAAUHIND
Priit Loog  (teatrikunsti 6. lennu vilistlane 2007)
Osatäitmised: Tõnu Truuvel – „Kangelane“ (2007), Joonas – „Ballettmeister“ (2009), mister Darcy – „Uhkus ja eelarvamus“ (2012), Johannes Semper – „Vares“ (2014), nimiosa – „Woyzeck“ (2014), Grigori Aleksandrovitš Petšorin – „Meie aja kangelane“ (2014), mister Darling – „Peeter Paan ja Valge Lind Wendy“ (2015), Stanley Kowalski – „Tramm nimega Iha“ (2015), Kurt – „Surmatants“ (2017, kõik Endla Teater).
ANTS LAUTERI NIMELINE LAVASTAJAAUHIND
Helen Rekkor  (teatrikunsti 5. lennu vilistlane 2005 näitleja ja teatrikunsti 7. lennu vilistlane 2013 lavastaja erialal)
Lavastused: „Üle vee“ (2014, Vaba Lava), „Laineid lausudes“ (2015, Misanzen), „Poolusele“ (2015, Lennusadam), „Süüria rahvalood“ (2016, Vaba Lava ja Misanzen), „See kõik on tema“ (2017, Rakvere Teater), „Mister Green“ (2017, VAT Teater ja Itaalia teater Elsinor), „Õhtu on salameri. Edgar Valteri rahutu rahu“ (2017, Misanzen), „Öökuninganna“ (2017, Karlova Teater).

SALME REEGI NIMELINE AUHIND

Birgit Landberg (teatrikunsti 10. lennu vilistlane 2015) ja Paul Piik

Lavastaja ja dramaturg lavastuses "Peks mõisatallis" (Must Kast). Tänapäevaselt särav ja intellektuaalne, värske ja provotseeriv vaade Eesti ajaloole ja eestlase enesekuvandile.

KRISTALLKINGAKESE AUHIND
Sander Rebane (teatrikunsti 10. lennu vilistlane 2015)
Nimiosa lavastuses "Werther", Peeter Paan lavastuses "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy", eri rollid lavastustes "Pao-Pao. Kuldse Trio lood" ja "Öös on asju", Jüts lavastuses "Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola" (kõik Endla Teater). Monolavastus "Ei tao" (Kinoteater).

ETENDUSKUNSTIDE ÜHISAUHIND

Renate Keerd (tantsukunsti X lennu vilistlane 2002)

"Vaimukuskuss" (Von Krahli Teater) ja "TAHE" (Tartu Uus Teater) – ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlik ja vaimukas kajastamine isikupärases kunstnikukeeles.

MUUSIKAAUHIND

Märt-Matis Lill, Jan Kaus, Taago Tubin (näitejuhtimise eriala vilistlane 1994)  ja Taavi Kull

Erinevate teatrivormide meisterlik ühendamine ooperis „Tulleminek“ (Teater Vanemuine).

Kõiki laureaate näeb siit.