„Betooniteater“ segab uutmoodi segu

2013. aasta sügisel saab hoo sisse kahe aastane erinevaid valdkondi siduv projekt „Betooniteater“.

Projekti partneriteks on SA Tallinna Kultuurikatel, Tallinna Tehnikakõrgkool ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond.

„Betooniteater“ viib kokku valdkonnad, mis väga sageli just  kokkupuutepunkte ei leia, käesoleva eksperimendi raames etenduskunsti  ja ehitusvaldkonna.

Selleks, et erinevates valdkondades saaksid toimuda tõelised muutused ning ka ühiskonnas laiemalt on vaja koostööd. Projekt taotlebki nägema uusi koostöö toimimismudeleid, võimaldades loovisikutel rakendada oma teadmisi väljaspool kunstimaailma ning ettevõtetel läheneda innovaatiliselt oma siseprotsesside arendamisse.

Betooniteatri avab 20- 21. septembril TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias toimuv koolitus, mis keskendub erinevate valdkondade vahelise koostöö arendamisele. Koolitusel jagab oma laialdast valdkondadevahelist kogemust Rootsi organisatsioon Generator Sverige, eesotsas Johanna Skantze’ga. Eelkõige õppejõududele suunatud koolitusprogrammi peamisteks teemadeks on teineteise mõistmise saavutamine ning tõlkeprobleemide sujuv ületamine. Samuti õpime, milles seisneb rist-vahendaja (cross-broker) ehk  võtmeisiku roll  selles, et tõeline koostöö ning seeläbi ka majanduslik, sotsiaalne ja kultuuriline areng saaks teoks ja kuidas eelnimetatud ideid õppetöös rakendada.

Lisaks Viljandis toimuvale koolitusprogrammile toimub kahe aastase projekti raames etenduskunstide ja ehitusvaldkonna tudengitele suunatud koolitusprogramm, mille raames leiab aset õppejõudude vahetus Tallinna Tehnikakõrgkooli ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia vahel.

Projekti raames käivitub ka organisatsioonikultuuriliste lugude kogumine ehitusettevõtetelt, mille põhjal 2015. aasta sügiseks valmib esietenduv uuslavastus.

 

Lisainfo:

Kristiina Kütt (SA Tallinna Kultuurikatla HubLabs projektijuht)
kristiina.kytt@kultuurikatel.ee; 56 2011 13