Autor:
Kristin Juurmaa

Võru linnagaleriis saab näha kultuuriakadeemia tudengite näitust „Pärand haagib“

Esmaspäeval, 9. jaanuaril 2023 kell 16 avatakse Võru linnagaleriis Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili ja metallitöö erialade üliõpilaste õppetöö praktilist osa tutvustav näitus „Pärand haagib".  

Näitus koosneb praeguste ja endiste üliõpilaste töödest ning kajastab nende arusaama oma rollist infokandjatena mineviku ja oleviku vahel. Esitletud on nii õppetöö käigus kui lõputööna valminud esemed: rõivakomplektid, vaibad, kindad, metallist nõud, ehted ja sepised. Inspiratsiooni on ammutatud traditsioonilistest mustritest, värvidest, kujunditest, tehnoloogiatest. Lisaks saab galerii seintel olevate vaatmike abil lõputöödega lähemalt tutvuda.

Rahvusliku metallitöö eriala õppejõu Eilve Mangluse hinnangul esitleb näitus pärandtehnoloogia üliõpilaste käelist osavust ja pärandi tundmist. „Väljapanekul saab näha rahvusliku metallitöö eriala eriilmelisi töid: unikaalehteid ja tööriistu, mille valmistamisel on kasutatud erinevaid tehnoloogiaid ja kujundusvõtteid, aga ka üliõpilaste enda kavandatud ja kujundatud tarbevorme ja ruumilisi objekte,” sõnas Eilve Manglus.

Näitusel esitletakse ka tekstiili eriala üliõpilaste valmistatud tekke, kudumeid ja rõivakomplekte, mis esindavad nii traditsioonilähedast kui uusloomingulist vaadet pärandile. „Kätli Saarkoppel-Kruuseri poolt valminud rõivakollektsioon kolme põlvkonna eri vanuses naisele on ehe näide esemelise pärandi tänapäeva toomisest. Inspiratsiooni on ammutatud vaarema Maria pruutteki kui perekondliku pärandi tikandimotiividest, mida järgmistel põlvkondadel on võimalik edasi kanda ja anda,” rääkis väljapanekust rahvusliku tekstiili eriala õppejõud Diana Tuulik.

Näitus on külastajatele avatud 9. jaanuarist 5. märtsini 2023 linnagalerii sündmuste ajal ja lahtiolekuaegadel (esmaspäevast reedeni kell 15–19). Näitus on tasuta. 

Näitust korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava üliõpilased ja õppejõud.


 

#kooliõpilasele #kultuur
Ringtehnoloogia loomekonkurss "Parandan maailma oma kätega" - Viljandi kultuuriakadeemia

Osale TÜ VKA ringtehnoloogia loomekonkursil „Parandan maailma oma kätega“

#kooliõpilasele #kultuur

Registreerimine ringtehnoloogia loomekonkursile

Konkursil "Parandan maailma oma kätega" osalemiseks täida allolev ankeet ja lae zip-failina üles fotod oma lõpuni viimistletud tööst.
#kultuur #sisseastumine
Ringtehnoloogia eriala - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemia avab ringtehnoloogia eriala