Autor:
Kerttu Kruusla

Viljandi Vabaduse platsil avatakse näitus "Meie aedade lood"

Reedel, 15. septembril avatakse Viljandi Vabaduse platsil UNESCO Pärandilinn Viljandi pärandaianduse aastale pühendatud fotonäitus “Meie aedade lood”. Näitus jutustab Viljandi aedade, nende taimede ja inimeste lugusid minevikust tänapäevani.

"Meie aedade lood" on väike valik Viljandi linna ja selle lähistel asuvate inimeste ja nende aedade lugudest, mida ilmestavad Kertu Kruusla fotod. Näitus on osa Pärandilinn Viljandi pärandaianduse teema-aasta programmist. Pärandilinn Viljandi on UNESCO loovlinnade võrgustiku liige ja selle tegevusi koordineerib Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia. Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Viljandi linn ja Viljandi Linnagalerii.

Idee autor ja kuraator: Gea Valner

Fotograaf: Kerttu Kruusla

Toimetajad: Merit Kask, Kiti Põld

Kujundaja: Kristi Kangilaski

Aed on looduse ja inimese armastuslugu. Siin on alles üle põlvkondade hoitud aiapärand, mis väärib elus hoidmist - meil lasub vastutus ja kohustus seda edasi kanda.

Aiad on hoidnud meie peresid ja lugusid elus. Aiad on hoidnud seemneid, millest saab alguse toit. Aiad on talletanud ilu kõige koledamatel aegadel ning toonud rõõmu kõige pidetumates oludes. Aiad on toetanud meid juurest õieni, toitnud meie keha ja vaimu. Aiad loovad ühenduse esivanematega ja sellega, mida nad meile jätta on soovinud. Läbi aedade kohtume mineviku ja olevikuga ning kujundame tulevikku. Aed on alati peegeldus ajast.

Viljandis on tänavune aasta pärandaianduse päralt. Linnameister Gea Valner mõtiskleb, “Olgu see aeg selleks, et igaüks saaks mõelda: millised seemned ja taimed, ellujäämise viisid ja oskused me edasi anname? Millised on meile pärandatud taime- ja aialood, mida meie lapsed jätkata saavad?”

Näitust saab Viljandi Vabaduse platsil vaadata 15. septembrist 22. detsembrini 2023. 

 

kultuur

Kultuuriakadeemia lõpetab 134 üliõpilast

kultuur

TÜ VKA lõpuaktus 2024 toimub 16. juunil

kultuur

Kultuuriakadeemias saab uuel õppeaastal end täiendada kolmes uues loomevaldkonna mikrokraadiprogrammis