TÜ Viljandi kultuuriakadeemias saab 2024. aastal asuda õppima üheaastase ingliskeelse magistriõppekava „Creative Project Management“ („Loovprojektide juhtimine“) alusel, mis on mõeldud loomevaldkonna tänastele ja homsetele talentidele.
Õppekava vältel saab viia ellu oma projekti ja leida võimalusi loomemajandussektoris tööleasumiseks. Õppesse on kaasatud valdkondlikud organisatsioonid (nt Music Estonia ja Loov Eesti) ja asjatundjad (nt loomemajanduse eksperdid Virgo Sillamaa, Ragnar Siil ja Juko-Mart Kõlar), et vahendada parimaid tavasid ning tihendada sektori koostööd.
Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektori Kadri Steinbachi sõnul on õppekava unikaalne, sest kogu õppekava ained toetavad lõpp-projekti valmimist: „Õppekava ainete järjestamisel on järgitud ühe loovprojekti elutsüklit ideest teostuseni. Selline lähenemine toetab tudengeid igakülgselt ja aitab neil jõuda hea lõpptulemini.“ Lisaks pakutakse terve õppeaasta vältel magistrantidele individuaalset mentorlust, mis aitab kaasa karjäärikindlusele.
Loomemajanduse kogutulu Eestis on kaks miljardit eurot aastas ja nelja aasta jooksul on sektor kasvanud 25%. Hüppeliselt on kasvanud vajadus kogenud juhtide järele, kes mõistavad projekti elutsüklit, finantsvaadet ja rahvusvahelistumise vajadust.
Loovprojektide juhtimise õppekava maht on 60 EAP-d ja õpingud kestavad ühe aasta. Õppimine on tasuline (aastane õppemaks 6000 eurot), parimatele kandidaatidele on kaks tasuta õppekohta. Huvilisi oodatakse nii Eestist kui ka välismaalt.
Õpitakse hajaõppes, mis tähendab, et esimesel semestril kohtutakse veebikeskkonnas ja teisel semestril kohtutakse intensiivseteks õppesessioonideks kohapeal.
Dokumente saab esitada 1. veebruarist kuni 15. märtsini. Vastuvõtuotsused tehakse teatavaks 30. aprilliks ja õppeaasta algab 2. septembril.
Loe lähemalt õppekava kohta kodulehelt.