Tunne meie inimest: Marvi Remmik


Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppe programmijuht Marvi Remmik.

Image
Marvi Remmik.jpg
Marvi Remmik
Mis toidab Sinu keha ja vaimu vabal ajal?

Mulle meeldivad pikad jalutuskäigud looduskaunis kohas, kahjuks on need viimasel ajal jäänud lühemaks kui sooviksin. Head vaimutoitu saan raamatutest, huvitavate inimestega kohtumistest, põnevast kontserdi- või teatrielamusest.

Millised raamatud on Sind kõige enam kõnetanud?

Häid raamatuid on nii palju, et väga keeruline on midagi konkreetset välja tuua. Kuna mul on kodus kasvamas teismeline, pidasin hiljuti oluliseks end kurssi viia uuema noorsookirjandusega. Kirjastajast hea sõbra soovitusel lugesin Nicola Yooni „Sina minu kõrval ja maailm meie vahel“. Raamatutegelastega juhtunu oli ootamatu, praegust mitmeaastast hullust arvestades aga uskumatult reaalne. Mis peamine, sobib lugeda ka teismeliste vanematel. Soovitan!

Viimane sündmus või sihtkoht, mis jättis Sulle kustumatu mulje?

Hiljutine Veneetsia külastus pakkus uskumatu elamuse. Hulkuda maailma ühe suurema turistilõksu pea inimtühjadel tänavatel oli suur nauding ning andis linnast hoopis teistsuguse pildi, kui varasematest külaskäikudest mäletasin. 

Mida oled viimase aasta jooksul kolleegidelt õppinud?

Rahu, ainult rahu. Mul on kolleegidega vedanud.

Kas ja kuidas kultuuriakadeemias töötamine on Sind muutnud? 

Kuna mul täitub peagi ülikoolis 22 aastat ja Viljandi kultuuriakadeemias seitse aastat, siis olen kindlasti oluliselt kogenum, tolerantsem…

Küsimus eelmiselt vastajalt: „Missugune on esimesena meenuv põhimõte, mille oled ellu kaasa võtnud oma emalt või isalt?“

Ära jäta ettevõetut pooleli. Olen neile siiani tänulik, et nad ei andnud mu soovile, muusikakooliõpingud pooleli jätta, järele.

Küsimus järgmisele vastajale

Milline oli Sinu uusaastalubadus?
 

#instituudist

Tunne meie inimest: Eilve Manglus

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA rahvusliku metallitöö lektor Eilve Manglus
#instituudist

Tunne meie inimest: Katri Smitt

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA üldkompositsiooni lektor Katri Smitt.
#instituudist

Registreerimine: TÜ VKA vilistlaspäeva galaetendus ja pidu 11. juunil 2022

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlaspäev toimub 11. juunil 2022.