Tunne meie inimest: Kai Valtna

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA tantsuteooria õpetaja ja tantsukunsti õppekava programmijuht Kai Valtna.

Kai Valtna
Mis toidab Sinu keha ja vaimu vabal ajal?

Inimesed, igal pool ja igal ajal – minevikus ja tänapäeval, elus ja laval. Alati ja ikka inimesed. Nende puhul ei tea kunagi kindlalt, millega parasjagu tegu.

Millised raamatud on Sind kõige enam kõnetanud?

Kundera, Tolstoi ja Vonneguti teosed – neid ma olen lihtsalt kõige enam millegipärast lugenud. Esimene kirjutab lihtlausetega, aga ütleb palju, teine kasutab ohtraid põimlauseid, aga saavutab tunnetuslikult sellise selguse ja täpsuse ... Vonneguti austan kui lõikava huumorimeelega vana kooli humanisti, mis liik hakkab minu meelest kaduma. Ei teagi, kas asi on vanas koolis, humanismis või huumorimeeles. Oh jaa, ja siis muidugi geniaalseim raamat Hašeki „Vahva sõdur Svejki juhtumised“. Apoteoos tervele mõistusele läbi sarkasmi puhastustule.

Viimane sündmus või sihtkoht, mis jättis Sulle kustumatu mulje?

Võimalus jälgida kõrvalt 7 kuu vanuse inimese ponnistusi maailmaga tutvumiseks. Lugupidamist vääriv järjekindlus, ettearvamatu fantaasia ja kartmatu vaim – kuhu need kaovad, kui suuremaks saame?

Mida oled viimase aasta jooksul kolleegidelt õppinud?

Viimase aasta jooksul? Kõik ei lähe „üle“ – seda vist.

Kas ja kuidas kultuuriakadeemias töötamine on Sind muutnud?

Olen siin olnud pool elu, et ei oska ennast ja akadeemiat enam eristada vist. Akadeemia on muutunud ja loodetavasti pole mina ka enam 25 aasta tagune mina.

Küsimus eelmisest vastajalt: "Mida tähendab Sinu jaoks mõiste "talupoja tarkus"?"

Ellujäämiseks hädavajalik – ikka ei tormata kõike asju jooksujalu tegema ja korraldusi täitma, oma peaga tuleb mõelda.

Küsimus järgmisele vastajale

Mida Sinu käest pole kunagi küsitud, aga millest sa tahaksid rääkida?

Tunne meie inimest: Eilve Manglus

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA rahvusliku metallitöö lektor Eilve Manglus

Tunne meie inimest: Katri Smitt

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA üldkompositsiooni lektor Katri Smitt.

Registreerimine: TÜ VKA vilistlaspäeva galaetendus ja pidu 11. juunil 2022

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlaspäev toimub 11. juunil 2022.