Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA muusikaosakonna programmijuht Kadri Steinbach.
Sport, saun ja sõbrad! Olen enda jaoks viimastel aastatel avastanud jooksmise ning ei ole midagi mõnusamat, kui peale trenni sõpradega kokku saada, teha üks saun ja rääkida juttu. Samuti olen suur ilukirjanduse tarbija - proovin raamatu kätte võtta iga päev.
Läbi aastate on neid olnud palju. Viimane suurem leid on selleaastane Nobeli preemia laureaat Olga Tokarczuk. Nautisin just Hendrik Lindepuu tõlkes kahte tema romaani: "Algus ja teised ajad" ning "Päeva maja, öö maja". Suurepärane maagiline realism!
Olin väga liigutatud, kui kolleegid tunnustasid mind aasta töötaja preemiaga sel aastal! Kui aga sihtkohtadest rääkida, siis iga kord, kui ma käin kuskil looduses (olgu see siis kasvõi Uueveski org või Hüpassaare raba), mõtlen ma, kui ilusas kohas me elame. Ja muidugi esimene läbitud jooksumaraton, see sündmus jättis kahtlemata sel aastal kustumatu mulje.
Kultuuriakadeemiat iseloomustab kõige rohkem see, et inimestel on võimalik ennast absoluutselt kõiges proovile panna. Kui ainult julged kõik võimalused ja vastutuse vastu võtta, mis elu sulle pakub. Ning seda julgust võimalusi vastu võtta olengi ma ehk oma kolleegidelt kõige rohkem õppinud.
Ikka on muutnud ja ilmselt muudab ka edaspidi. Kindlasti olen ma muutunud enesekindlamaks ja inimesena kasvanud. Äkki siis täiskasvanuks saanud?
Loen ja kuulan sõprade ning mõningate kriitikute soovitusi, kelle maitset usaldan. Siiani ei ole pidanud pettuma.
Kirjelda, palun, lühidalt oma unistuste töökohta.