Tunne meie inimest: Kadri Roht

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA etenduskunstide osakonna õppekorralduse spetsialist Kadri Roht.

Image
roht_kadri.jpg
Mis toidab Sinu keha ja vaimu vabal ajal?

Kosutavalt mõjub kodus omaette või perega veedetud aeg ning hea kohv.

Millised raamatud on Sind kõige enam kõnetanud?

Olen kaheksa aastat avanud igal õhtul lasteraamatu, et lugeda lastele mõned unejutud. Tunnen rõõmu sellest, et Eestis on palju vana ja head, aga ka uut ja kvaliteetset lastekirjandust. Lähiajal liigutasid mind Kadri Lepa järjestikku ilmunud raamatud „Poiss, kes tahtis põgeneda“ ja „Tüdruk, kellel oli saladus“. Nendes raamatutes kajastub korraga nii lapseks olemise lihtsus kui ka keerukus. Raamatutele lisab väärtust autori voolav keelekasutus.
Magistriõpingute ajal loetud teadusliku kirjanduse kontrastiks lõpetasin äsja Kaja Kannu raamatu „Tänavatüdruk“, mis oli omamoodi autoetnograafiline vaade ülikooliõpingutele. Oli põnev sissevaade üliõpilase rolli saatvatele mõtetele, tunnetele ja situatsioonidele.

Viimane sündmus või sihtkoht, mis jättis Sulle kustumatu mulje?

Naudin lihtsaid, kuid erilisi lahendusi. Muljetavaldav oli Arvo Pärdi Keskus Laulasmaal ‒ sümbioos minimalismist ja kvaliteedist, nii sisus kui vormis.

Mida oled viimase aasta jooksul kolleegidelt õppinud?

Kuna selle aasta jooksul olin magistriõpingute tõttu nii töötaja kui ka üliõpilase rollis, tuli kolleegidelt, kelle loengutes osalesin, sõna otseses mõttes palju erialaseid teadmisi ja oskusi õppida. Üliõpilase rollis saadud kogemuste najal õppisin ka oma tööd paremini korraldama, sest õppetöö planeerimisel on oluline mõista tudengite vajadusi.

Töötajana on kultuuriakadeemia loominguliste inimeste kaudu põnev jälgida kunstiformaatide arenguid kultuuriväljal. On mõnus tunne, kui kunst hingab koguaeg kuklasse.

Kas ja kuidas kultuuriakadeemias töötamine Sind on muutnud?

Olen kultuuriakadeemiaga seotud alates 2003. aastast, kui asusin siia õppima ja seejärel tööle. Samal ajal loodi väärtusdokument „Omakultuuri teesid“. Dokumendis kirjeldatud hoiakud on saanud nii minu isiklikuks kui ka tööalaseks mõõdupuuks ümbritsevaga suhestumisel.

M. Henderson on öelnud, et head töötulemused baseeruvad headele inimsuhetele organisatsioonis. Arvan, et ka huvitav töö ise seob inimesi. Kultuuriakadeemia on andnud mulle lisaks meeldivatele kolleegidele ja üliõpilastele ka head sõbrad.

Küsimus eelmiselt vastajalt: "Mille üle Sa viimati südamest naersid?"

Hea kolleegi Tiia Kampuse muheda huumori üle!

Küsimus järgmisele vastajale

Mida oled õppinud üliõpilastelt?

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!