Tunne meie inimest: Jürgen Volmer

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA etenduskunstide osakonna teatrikunsti programmijuht Jürgen Volmer.

Jürgen Volmer
Mis toidab Sinu keha ja vaimu vabal ajal?

Arvan, et vabal ajal toidavad ikka need samad asjad, mis toidavad töisel ajal. Uued inimesed, uued keskkonnad, uued mõtted. Saan energiat värsketest ideedest ja ettearvamatutest protsessidest. Vabal ajal jõuab see uus minuni teisel moel ja palju rahulikumalt, kuid efekt on ikka sama.

Millised raamatud on Sind kõige enam kõnetanud?

Olen oma viimase aja tegemistes palju puutunud kokku elulugudega, mis on saadetud Kirjandusmuuseumi eluloovõistlustele. Neid ei saa isegi raamatuks nimetada, kuigi mõned neist on ilmunud. Inspireerun elatud eludest ja väga naudin elulisi tekste, mille peale ükski kirjanik eales ei tuleks.

Viimane sündmus või sihtkoht, mis jättis Sulle kustumatu mulje?

Istun parasjagu Põhja-Rootsis, Lulea lennujaamas. Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnal on tihe koostöö põhjamaade ja baltikumi teatrikoolidega ning oli õnn kohtuda koolide esindajatega just siin Luleas. Tartu suurune linnake mere ääres, inimesed kõnnivad ühest linnaosast teise üle merejää, veidra kujuga teatrihoone,
milles ka teatrikool. Loodan, et jäi kustumatu mulje.

Mida oled viimase aasta jooksul kolleegidelt õppinud?

Kõike, mida tean kultuuriakadeemia toimimise kohta!

Kas ja kuidas kultuuriakadeemias töötamine Sind on muutnud?

Saan taas õppida. Olen küll koolis tööl ning seotud ka õpetamisega, aga olen seda alati võtnud kui võimalust õppida. See mõtteviis laseb mul muutuda ning tehtud valikuid võtta osana minu loomingust.

Küsimus eelmiselt vastajalt: “Kuidas Sa enda nädalat planeerid?”

Planeerimist vajab ennekõike minu asukoht - Kui olen Viljandis, siis Viljandi päevad täituvad ilma, et peaks suuresti sekkuma. Kui olen Tallinnas, siis teen valikuid, planeerin oma aja vastavalt vajadustele. Kui olen maal, siis ei ole plaanidest nagunii abi.

Küsimus järgmisele vastajale

Kuidas valid filme, mida kinos vaadata?

Tunne meie inimest: Eilve Manglus

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA rahvusliku metallitöö lektor Eilve Manglus

Tunne meie inimest: Katri Smitt

Selles rubriigis tutvustame TÜ Viljandi kultuuriakadeemia inimesi tavapärasest ametikirjeldusest veidi erinevalt, esitades neile kuus küsimust. Vastab TÜ VKA üldkompositsiooni lektor Katri Smitt.

Registreerimine: TÜ VKA vilistlaspäeva galaetendus ja pidu 11. juunil 2022

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia vilistlaspäev toimub 11. juunil 2022.