Autor:
Maritta Anton

TUNE’i projekt toob Viljandisse pärimusmuusikud üle Euroopa

3.–9. oktoobril toimub TÜ Viljandi kultuuriakadeemias Erasmus+ pärimusmuusika võrgustiku „TUNE“ („Traditional Music Undergraduate Network in Europe“) intensiivnädal, kus osaleb pea 60 pärimusmuusika üliõpilast ja õppejõudu Eestist, Norrast, Kreekast, Prantsusmaalt ja Hispaaniast.

Intensiivnädal on osa „TUNE“ võrgustiku projektist, mille raames arendatakse lisaks ka ühist õppemoodulit ning veebiplatvormi õppetöö ja repertuaarivahetuse tarbeks. Kohtumisel osalevad üliõpilased koos õppejõududega ning peamine eesmärk on projektipartnerite pärimusmuusika tundmaõppimine ning oma traditsioonide tutvustamine. 

Viljandis toimuva intensiivnädala programmijuhi ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika puhkpillide lektori Cätlin Mägi hinnangul annab rahvusvahelisel intensiivnädalal osalemine üliõpilastele hindamatu rahvusvahelise kogemuse. „Pärimusmuusika tudengitele, kes õpivad oma kultuuri, lugusid ja pilli, on väga värskendav ja oluline võrrelda enda traditsiooni teiste maade traditsioonidega. Kõrvalt vaadata ja analüüsida, kuidas mujal tantsitakse, pilli mängitakse, milline on repertuaar teistes maades ja kultuurides,“ sõnas Mägi. „See aitab mõista, mis on meie traditsioonides see miski hindamatu ja väärtuslik, mida mujal ei ole ning miks on pärimusmuusika õppimine ja sellesse süvenemine on vajalik.“

Nädala jooksul toimuvad akadeemia ruumides õpitoad ja proovid, kus tudengid vahetavad omavahel pillilugusid, neid üksteisele õpetades ja kokkumängu harjutades. „Lisaks töisele osale tutvustame külalistele eestlastele omast saunakultuuri ning viime nad ka sügisesse loodusesse,“ lisas Mägi.      

Intensiivnädala lõpetab 8. oktoobril Lõikuspeo raames toimuv avalik kontsert pärimusmuusika aidas.

 „TUNE’i“ juhtpartner on Kagu-Norra Ülikool (University of South-Eastern Norway) ning lisaks kultuuriakadeemiale on projekti kaasatud kõrgkoolid Prantsusmaalt (Pôle Aliénor), Hispaaniast (Conservatorio Superior de Música de Vigo) ja Kreekast (University of Ioannina). Meeskonda kuulub ka muusikakõrgkoolide võrgustik „The Association Européenne des Conservatoires, Académies de Musique et Musikhochschulen“. Intensiivnädalaid on kokku viis ning Viljandis toimuv kohtumine on järjekorras teine.

Projekt kestab 1. novembrist 2021 1. novembrini 2024 ning on rahastatud Erasmus+ strateegilise koostöö programmist kogusummas 354 700 eurot.

Lõppkontserdile saab pileti soetada SIIT.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Leather Belt

Leatherwork: Leather Belt */**

Blacksmithing

Blacksmithing: Coat Rack */**

Root Basket Weaving

Woodworking: Root Basket Weaving */**