TÜ Viljandi kultuuriakadeemia avab uksed Oma Loo festivaliga

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste algatatud festival Oma Lugu toimub sel kevadel juba kolmandat korda. Kahepäevane festival leiab aset 23.-24. märtsini Viljandis ja selle eesmärk on ühendada tudengeid läbi erialadevahelise koostöö ning tutvustada kultuuriakadeemiat tulevastele sisseastujatele ja laiemale avalikkusele.

Festivali esimese päeva programm Pärimusmuusika aidas on inspiratsiooni ammutamiseks. Hommik algab tanstupedagoogika lektor Anu Söödi tanstujoogaga. Päeval räägivad lugusid oma erialast, kogemustest ja teekonnast iseendani jazzkitarrist ning muusikavaldkonna edendaja Virgo Sillamaa, teleajakirjanik Anna Gavronski, poetess Doris Kareva, tuntud näitleja ning lavastaja Üllar Saaremäe. Õhtu naelaks on kultuuriakadeemia tudengite endi lavastatud harrastusmuusikal, milles vaadeldakse kõrgkooli sisseastumise kadalippu kogu selle võlus ja valus.

Neljapäeval, 24. märtsil avab Viljandi kultuuriakadeemia oma uksed huvilistele ning pakub erinevaid tegevusi kõikides õppehoonetes. Päev algab peahoones kell 11.00 akadeemia direktori Iñaki Sandovali tervitusega ning jätkub põnevate õpitubade ja infotundidega, kus tutvustatakse õppekavade sisu ja sisseastumistingimusi. Lisaks on võimalus kaasa teha ekskursioone tudengite seltsis nii erinevates õppehoonetes, ühiselamus kui ka Viljandi linnas. Infolaudades on külalisi juhendamas ja neile teavet jagamas üliõpilased. Festivali lõpetab pidu Vilma õppehoones asuvas kultuuriklubis Wimka.

"Kultuuriakadeemia avatud uste päeval tegid mind kooliga tuttavaks positiivsust süstivad tudengid ja tõestasid, et Viljandi on täpselt minu koht," meenutab kultuurikorralduse II aasta tudeng ja tänavuse festivali peakorraldaja Siim Ammon aastatetagust märtsikuud.

Kultuuriakadeemia pakub kõrgharidust nii rakenduskõrgharidus- kui ka magistriõppes. Avatud uste päev on suunatud eelkõige kooliõpilastele gümnaasiumitest ja põhikooli lõpuklassidest kuni täisealiste edasiõppijateni, ent oodatud on ka kõik teised, kel soov kultuuriakadeemiaga tutvuda.

Avatud uste päeva programm: http://www.kultuur.ut.ee/et/akadeemiast/avatud-uste-paev

Lisainfo festivali kohta: http://www.kultuur.ut.ee/et/omalugu