Autor:
Kerttu Kruusla

Tartu 2024 regionaalse programmi raames toimub Viljandi pärandusfestival

1.-5. oktoobrini 2024 toimub UNESCO pärandilinn Viljandi eestvedamisel Pärimusmuusika Aidas ja selle ümbruses Tartu 2024 regionaalse programmi raames Viljandi pärandusfestival, mille eesmärk on näidata, et pärand parandab.  

Festivalil arutatakse erinevate vaatenurkade alt, kuidas rahvakultuuri teadmised aitavad leida säästlikke lahendusi majandus- ja keskkonnaprobleemidele ning huvilised saavad ka ise pärandoskusi õppida. 

Pärandilinn Viljandi on UNESCO loovlinnade võrgustiku liige alates 2019. aastast ja selle tegevusi koordineerib TÜ Viljandi kultuuriakadeemia. „Pärandusfestivali elamuse teevad eriliseks külalised erinevatest UNESCO loovlinnadest üle terve maailma,“ rõhutab festivali idee autor ja programmijuht Ave Matsin. Lisaks rahvusvahelisele kogemusele on võimalik lähemalt tutvuda ka Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kuuluvate nähtustega. 

 

Festivali raames toimuvad järgmised sündmused: 

01.-02.10 rahvusvaheline konverents „Pärand kestliku kogukonna teenistuses“. 

02.-03.10 rahvusvahelised meistriklassid rahvakultuuri valdkonna professionaalidele ja tudengitele. 

04.-05.10 avalik päranduspidu, mille raames toimuvad muuhulgas kolmas Viljandi parandusfestival ning Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatav Lõikuspidu. 

 

Linnaruumi valmivad koostöös Viljandi Kunstikooliga pärandiga seotud kunstiobjektid ja tegevuskunsti etteasted. 

Viljandi pärandusfestival kuulub Tartu 2024 programmiliini Inimene ja Oskused. Pärandusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Pärimusmuusika Keskus. 

Festivali korraldamist toetab Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024.

rk6

Viljandimaa rahvarõivakool (2024-2026)

made

Kultuuriakadeemia muusika õppekava kontserdisarjal "MADE" on tulemas 21. kontsert

Emboiderying

Seto Double Running Stitch Embroidery */**