Autor:
/Unsplash

Tantsujooga / Shakti tantsu kursus

Toimumisaeg: 9. veebruar – 13. aprill 2023 neljapäeviti kell 18.00–19.30 (kümme 1,5-tunnist joogatundi)

Toimumiskoht: A. Maramaa pst 2 pööningukorruse joogasaal (sissepääs tänavapoolsest uksest 3. korrusele)

Maht: 0,75 EAP

Hind: 100 € (-10% soodushind TÜ VKA tudengitele)

Image
Tantsujooga - Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia

Õppejõud: Anu Sööt, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsupedagoogika lektor, PhD. Omab Level I Kundalini jooga ja Tantsujooga/Shakti tantsu õpetaja sertifikaati, on Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu liige.

Sihtgrupp: õpetajad, üliõpilased, õpilased ja teised huvilised, kes on huvitatud tantsujooga iganädalasest koos praktiseerimisest. Osaleja liitub juba tegutseva grupiga.

Eesmärk: praktiseerida regulaarselt tantsujoogat ja toetada enda vaimset ning füüsilist tervist.

Sisu

Tantsujooga / Shakti tantsu kaheksa faasi: venitused, püstised harjutused, vaba tants, sügav lõdvestumine, meditatsioon.

Shakti tants toob kokku kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia. Läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu sinu olemusspektris. Lisaks kundalini joogale kaasab Shakti tants elemente ka teistest joogavormidest ning kombineerib need tantsustiilidega idast ja läänest.

Shakti tantsu tund koosneb erinevatest faasidest, mis on kokku kombineeritud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama Shakti energia. Sarnaselt Patanjali kaheksale joogasuutrale on ka Shakti tantsus kaheksa erinevat faasi, mis peegeldavad kaheksat joogaharu ehk ashtang elementi, millel baseerub kogu joogateadus. Liikudes läbi erinevate faaside ärkavad meie olemuse erinevad tahud: füüsilised, mentaalsed ja emotsionaalsed, mis on kõik kaasatud sellesse tantsulisse rännakusse oma sisemaailma. Loe Shakti tantsu kohta lähemalt SIIT.

Õpiväljundid

Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija:

  • teab tantsujooga põhitõdesid;
  • teab, mõtestab ja oskab kasutada kogetud tehnikat enese toetamiseks igapäevaelus.

Lisainfo: pane selga mugav mitmekihiline liikumist võimaldav riietus, võta kaasa veepudel, oma joogamatt ja pleed pikaks lõpupuhkuseks. Väike kogus matte ja pleede on ka kohapeal olemas ning enda omad saab jätta saali hoiule. Palun ära söö enne tundi tugevalt vähemalt üks, parem kui kaks tundi!

Registreerimistähtaeg: 08.02.2023

Lisainfo: Anu Sööt, tel 520 9424, anu.soot@ut.ee

Loe lisa ja registreeru

oka

23. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Jaak Tomberg

kultuur

9. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Mikk Puurmann

oka

26. märtsil on Omakultuuriakadeemias külas Anne Daniel-Karlsen