Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Selgusid konkursi “Noorte heaks tänu” nominendid

Haridus- ja teadusministeerium tunnustab noortevaldkonna tegijaid konkursil "Noorte heaks tänu". Noortevaldkonna pikaajalise panuse kategoorias on nomineeritud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava õppejõud Lii Araste.

Tunnustuskonkursile esitati tänavu 146 kandidaati, kelle hulgast valis komisjon välja parimad 11 kategoorias. Noortevaldkonna tegijaid tunnustatakse Tartus 24. jaanuaril 2023.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul on viimased paar aastat eriti ilmekalt näidanud, kui vajalikku tööd teevad koos noortega ja nende heaks tegutsevad inimesed. Noortevaldkonna töötajad tegutsevad üle Eesti, et luua noortele arenguvõimalusi ja toetada ettevõtlikku suhtumist. Nii loome noortele kodukohas ja Eestis tervikuna kõige parema kasvukeskkonna oma ideede elluviimiseks ja isiklikuks arenguks,” ütles minister. Tänavusi nominente vaadates võib nentida, et ideid on palju ja tase kõrge ning lisaks pikaajalistele panustajatele on märgatud ka mitmeid uusi tegijaid. Kindel on, et lisaks koolile on ka huviharidus populaarne ja sinna tuleb riigil panustada.”
 
Kõige rohkem kandidaate esitati kategooriatesse aasta noorsootöötaja, pikaajaline panus noortevaldkonda ja aasta tegija huvihariduses või -tegevuses, kuhu esitati kandidaate vastavalt 27, 21 ja 17. Kokku valiti taotluste seast välja 31 nominenti ning omakorda 11 kategooria laureaadid.  

Noortevaldkonna tegijate tunnustamise eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul, üleriigilisel või rahvusvahelisel tasandil. Noortevaldkonna tegijaid tunnustab Haridus- ja teadusministeerium.

Allikas: Haridus- ja teadusministeerium

kalju

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Lysette Tint ja Lisette-Marie Viilup

Lillekimp

Selgunud on Tartu Ülikooli aastaauhindade saajad

Eetikakeskuse väärtusmäng pälvis tunnustuse "Aasta uustulnuk 2023"

Valdkonna parimad ettevõtmised ja töötajad pälvisid aastaauhinnad