Kerttu Kruusla

Rahvusvaheline laulukirjutamise kursus "House of Europe"

27.–31. märtsil 2023 toimub Austrias rahvusvaheline laulukirjutamise kursus "House of Europe", mis toob kokku Euroopa muusikakõrgkoolide üliõpilased ja muusikud. Projekti raames saavad erineva taustaga muusikud üksteist tundma õppida, lugusid kirjutada ja üheskoos musitseerida, teiste kultuuridega tutvuda ning uusi kontake luua.

Intensiivne kirjutamisnädal kulmineerub avaliku kontserdiga, kus kursusel osalejad esitavad publikule oma loomingut. Projekti töökeele on inglise keel, kuid osalejaid julgustatakse kirjutama laulusõnu ka oma emakeeles.

"House of Europe" on oma olemuselt BIP (Blended Intensive Programme) ehk põimitud intensiivprogramm, mis kasutab uuenduslikke õppimis- ja õpetamisviise, sealhulgas veebipõhist koostööd. Tegemist on füüsilise ja virtuaalse õpirände kombinatsiooniga: lisaks intensiivnädale toimub õppetöö distantsilt veebis.

Projektis osalevad: Metropolia University of Applied Sciences (Helsinki, Soome), HKU Utrechts Conservatorium (Holland), Conservatorio di Musica "Luisa D'Annunzio" (Pescara, Itaalia); Música Creativa (Madrid, Hispaania), Vienna Music Institute (Austria) ja Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia (Eesti).

Keda oodatakse osalema?

Kursusele saavad kandideerida TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika õppekava üliõpilased (rütmimuusika eriala ja muusikaprodutsendi spetsialiseerumine). Tudeng peab omama eelnevat laulukirjutamise kogemust ja valdama mõnd instrumenti (kitarr, klahvpillid jt).

Õppeinfo

• Õppetöö läbiviija: Vienna Music Institute, Austria
  • Õppemaht: 5 EAP (sissejuhatav kursus (4 veebiloengut) 2 EAP, intensiivnädal 2 EAP ja postproduktsiooni periood (veebis) 1 EAP)
  • Õppekeel: inglise keel
  • Austrias õppimise periood: 5 päeva (27.–31. märts 2023) + vajadusel eelnev ja järgnev päev reisimiseks
  • Veebiõppe periood: sissejuhatav kursus veebruar–märts 2023, postproduktsiooni periood märts–juuni 2024

Tegemist on Erasmus+ programmi põimitud õpirändega, programmis osalemise tingimused ja makstava toetuse info on leitav SIIT

Kandideerimine

Kandideerimine on avatud 11.–15. jaanuar 2023.

Kandidaatide seast valib TÜ VKA 17. jaanuariks 2023 välja kolm üliõpilast. Otsustamisel võetakse arvesse tudengi varasemat laulukirjutamise kogemust ja motivatsiooni.

Kandideerimiseks:

• kirjuta motivatsioonikiri, miks soovid projektis osaleda (üks lk);
  • esita avaldus Tartu Ülikooli õpirände halduskeskkonnas SoleMove, kuhu sisenemiseks:
  1. kasuta TÜ kasutajatunnust;
  2. süsteemi sisenedes vali “Application form for short student mobility”;
  3. mobility type Study“;
  4. application period: „Blended Intensive Program (BIP)“;
  5. home institution: Viljandi Culture Academy;
  6. exchange study information: Austria;  A WIEN74 (Vienna Music Institute); Erasmus+ Europe;
  7. mobility: blended.

Avalduse täitmise juhend:

Start filling the application from the second tab (exchange study information), not from the first (personal data). It is important because choosing the study abroad exchange program under defines the fields of the application template accordingly. Once the study abroad exchange program has been selected, the application template gets changed, before that it is displayed as general template. Now you can fill out the first tab, too.

• Exchange study information: Austria, Vienna Music Institute, A WIEN74
  • Exchange program: Erasmus+ Europe
  • Mobility: Blended
  • Additional information (name of BIP): House of Europe
  • Home institution: Viljandi Culture Academy
  • Departmental coordinator: Pauliina Perkkiö
  • Duration of your exchange: 27.03.–31.03.2023
  • Enclosures: upload a short letter of motivation

Kui tekib küsimusi SoleMove keskkonnas avalduse täitmisega, võta ühendust Pauliina Perkkiöga (pauliina.perkkio@ut.ee).

Veebiloengud

Lisaks on huvilistel võimalus osaleda ka ainult veebiloengutest (4 loengut, toimuvad reedeti). Kui soovid veebiloengutes osaleda, palun pöörduda Liina Saare poole (l.saar@ut.ee).

Veebiloengute teemad:

• 24.02 Meet & Greet / Celebrating Migrant Art - insights from a festival organizer (VMI; Nadja Kayali);
  • 03.03  Copy Right & Contractual Practices (HKU Utrechts Conservatorium);
  • 10.03 Music Production / remote online collaboration (VMI, Conrad Schrenk);
  • 17.03  Basic Tools and Methods of Songwriting (Metropolia University Helsinki, Jere Laukkanen).

Sound recording session

Rahvusvaheline helidisaini kursus ootab osalejaid Tamperesse

pärand

Viljandi pärandusfestival 2024