Maritta Anton

Rahvusülikooli aastapäeval anti üle akadeemia tunnustused

Täna, 30. novembril tähistas Viljandi kultuuriakadeemia rahvusülikooli 101. aastapäeva. Veebiülekandena toimunud pidulikul sündmusel andis direktor Juko-Mart Kõlar üle tänavused akadeemia tunnustused ning muusikalise vahepalaga astusid lavale muusikaosakonna üliõpilased.

Akadeemia sõbra tiitli pälvis tänavu Indrikis Veitners ja Jāzeps Vītolsi nimeline Läti Muusikaakadeemia. Indrikis on kultuuriakadeemias külalisõppejõud, kes annab muusika- ja kultuurikorralduse tudengitele jazz-muusika ajaloo loenguid. Ta on Läti muusikaakadeemia õppejõuna arendanud kahe kooli vahelisi suhteid – Indrikise eestvedamisel kohtuvad igal aastal TÜ VKA ja Läti Muusikaakadeemia üliõpilased, et salvestada koos muusikat ja anda kontserte. Samuti on ta kaasa aidanud meie koolide vahelisele Erasmus-vahetusele. Tänasel koosviibimisel ei saanud Indrikis viibida ning akadeemia sõbra tiitel on talle juba üle antud.

Akadeemia aastapreemia anti välja akadeemilisele töötajale ja tugitöötajale. Akadeemilise töötajana pälvis aastapreemia metallitöö meister Indrek Ikkonen. Indrekut on iseloomustatud kui avatud suhtlejat, väga süsteemset ning ääretult abivalmit kolleegi ja õppejõudu. Ta õpetab rahvusliku metallitöö eriala üliõpilastele mitmesuguseid ehete valmistamise aineid. Suur huvi Eesti ajaloo ja kultuuri vastu, erialane pädevus, hea jutustamisoskus ning hästi ette valmistatud loengud teevad temast üliõpilaste hulgas väga hinnatud õppejõu ja juhendaja. Eelmisel aastal oli Indrek näituse „Rahvuslikkuse otsingud“ üks koostajatest pannes kokku ülevaate tänaseid arusaamu kujundanud metallikunsti ajaloolistest etappidest. TÜ VKAs on ta täiendkoolitustena õpetanud erinevaid kullassepatehnikaid tutvustaid koolitusi. Indrek edendab aktiivset koostööd muuseumitega ja on hinnatud koostööpartner ka metallide konserveerimise alal. Tema valmistatud ehted on kultuuriakadeemiat väärikalt esindanud kingitused olulistele külalistele ja armastatud kolleegidele.

Tugitöötaja aastapreemia pälvis rahvusvaheliste suhete spetsialisti Anu Puulmann. Anu on teinud välissuhete arendamisel väga pühendunud, tulemuslikku ja süsteemset tööd. Tudengite suhtes on Anu väga toetav ja sõbralik, temast on saanud tõeliselt ’oma inimene’. Kolleegid hindavad Anu puhul abivalmis ja konstruktiivset suhtumist.  Lisaks on Anu silmapaistvalt hästi tulnud toime ka koroonakriisi eduka haldamisega – välissuhtluses oli ja on palju seninägematuid probleeme, kuid Anu on suutnud jääda rahulikuks, tasakaalukaks ning probleemid õigeaegselt lahendada.

Palju õnne tunnustuse saajatele!

Sündmus on järelvaadatav SIIN.

kalju

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Lysette Tint ja Lisette-Marie Viilup

Lillekimp

Selgunud on Tartu Ülikooli aastaauhindade saajad