Koolitusperiood on jagatud kolmeks põhiteemaks: tootearendus, ettevõtluskoolitus ja IT-alane koolitus toodete turustamiseks internetikeskkonnas. Tootearenduse alaste teadmiste ja oskuste omandamise praktiliseks väljundiks on aidata igal õppijal valmistada personaalse käsitöö väikeseeriatoodangu näidiseid, tehes seda suurte kogemustega kunstnikest koolitajate juhendamisel. Tootearenduse koolitused toimuvad alates septembrist kaks korda kuus kontaktõppena ning õppetsüklite vahelisel ajal iseseisva individuaaltööna. Tootearenduse koolitusega tihedalt seotud ettevõtluskoolitust viib läbi Tartu Ülikooli Ettevõtluskeskus . Koolitus keskendub loomemajanduse spetsiifikale ning aitab koolitatavatel alustada käsitööalase ettevõtlusega. Väikeettevõtjana tegutsemise algusfaasis on projektis osalejatel kuni kuue kuu jooksul võimalik kasutada ka ettevõtlusmentori abi. Õppetsükli lõpetab konkreetse internetikeskkonna kasutamise koolitus, kus tutvustatakse uusi käsitöötoodete turustamise võimalusi.
Projekti on edukalt läbinud juba 127 õpilast üle Eesti. Koolitused lõppesid näitustega tehtud töödest kohalikes galeriides. Tänaseks on paljud lõpetajad loonud oma käsitööettevõtted.
Projekti "Käsitööga tööle 2" rahastab Euroopa Sotsiaalfond "Inimressursi arendamise rakenduskava" prioriteetse suuna "Pikk ja kvaliteetne tööelu" meetmest "Kvalifitseeritud tööjõupakkumise suurendamine". Projekti partnerid on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ning MTÜ Virtuaalturg.
Kadri Jäätma
Käsitööga tööle 2 projektijuht
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia
Tel: 5057893
E-post: kadri.jaatma@ut.ee