Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Maryn-Liis Rüütelmaa ja Liisbeth Kala

8. märtsil anti Ugala teatris üle prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid kahele TÜ Viljandi kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava üliõpilastele. Stipendiumid pälvisid tantsukunsti eriala kolmanda kursuse tudeng Maryn-Liis Rüütelmaa ja näitleja eriala kolmanda kursuse üliõpilane Liisbeth Kala.

Prof Kalju Komissarovi nimeline stipendium kogusummas 2000 € jagatakse stipendiaatide vahel võrdsetes osades. Maryn-Liis Rüütelmaa kasutab toetust enese täiendamiseks Berliini kaasaegse tantsu ja etenduskunsti festivali „b12“ töötubades ning Liisbeth Kala plaanib stipendiumi toel osaleda Ostrenko vendade rahvusvahelises füüsilise teatri laboratooriumis ja etenduskunstide konverentsil Austrias.

Kultuuriakadeemia tantsuteooria õpetaja ja tantsukunsti õppekava programmijuhi Kai Valtna sõnul on Maryn-Liis Rüütelmaa Kalju Komissarovi nimelise stipendiumi väärikas laureaat. „Õppijana on Maryn-Liis intelligentne ja uudishimulik, inimesena sügav ja särav. Berliini kaasaegse tantsu ja etenduskunstide festival „b12“, kuhu Maryn-Liis plaanib stipendiumiraha eest end täiendama minna, annab võimaluse edasi liikuda kehatunnetuslikes ja - väljenduslikes otsingutes, millele noor andekas koreograaf ja tantsuõpetaja pühendunud on.“

Kultuuriakadeemia etenduskunstide õppekava näitlejatöö lektor Katariina Unt kirjeldab Liisbeth Kala järgmiselt: „Ise iseloomustab Liisbeth ennast kui ääretult ambitsioonikat inimest, kes ausalt tunnistab, et tahab palju. Ta oskab kiiresti õppida ja ammutada, sügavuti minna. Januneb uue ja teadmatu järele. Liisbethi õpetajana võin ma nende tähelepanekutega ainult nõustuda. Liisbeth tahab tõesti palju – endalt, koolilt, kunstilt, ühiskonnalt –, ja veel veidi rohkem, et areneda ning jõuda edasi oma püüdluste suunas. Üle jõu käivad ülesanded mõjuvad talle pigem käivitavalt, tema standardid tõstavad lati kõrgele. Intelligentse ning mitmekülgselt andeka noore inimesena mõistab ta väga hästi vastutust nii oma õpingute, arengu kui ka ambitsioonide eest. Intellektuaalsed vajadused ja valikud on Liisbethile elementaarsed ning loomulikud. Sellele vaatamata on ta rahutu õppijana otsinguline just oma suure armastuse, füüsilise teatri suunas, mida kinnitab ka tema Kalju Komissarovi nimelise stipendiumi taotluse valik – Ostrenko vendade rahvusvaheline füüsilise teatri laboratoorium ja etenduskunstide konverents Austrias. See valik on tema puhul igati loogiline ja õigustatud. Loodetavasti osutub see võimalus Liisbethi jaoks piisavaks väljakutseks ning aitab vajalikul määral tema kinesteetilist kehaintellekti turgutada!“

Prof Kalju Komissarovi nimeline stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal ning sellega soovitakse väärtustada Kalju Komissarovi pikaajalist viljakat tööd teatrihariduse vallas. See määratakse üliõpilasele, kes on õpingutes tervikuna olnud tulemuslikult loominguline, distsiplineeritud, eetilisi väärtusi silmaspidav ning oma erialal perspektiivikas. Stipendium algatati 2018. aastal Garmen Tabori, Tartu Ülikooli ja Eesti Teatriliidu ettepanekul ning Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel. Traditsiooniliselt kingitakse stipendiaatidele Woochi käekellad.

Stipendiumi kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

Vaata galeriid ja videosalvestust.
 

Fotol stipendiumi pälvinud Maryn-Liis Rüütelmaa (vasakul) ja Liisbeth Kala. Foto autor: Maritta Anton.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tartu Ülikooli suur medal

Selgunud on tänavused teenetemärkide kavalerid

kultuur

Konkursil "Loob ja uurib" selgusid parimad uurimistööd

kultuur

Kultuuriakadeemias saab uuel õppeaastal end täiendada kolmes uues loomevaldkonna mikrokraadiprogrammis