Printimine, paljundamine ja skaneerimine

Kultuuriakadeemia töötajad ja tudengid saavad akadeemias kasutada kolme multifunktsionaalset printerit, mis asuvad:

• raamatukogus (Posti 1, ruum 116);
  • peamaja teise korruse koridoris (Posti 1);
  • muusikamaja esimese korruse koridoris (Jakobsoni 14).

Kõik printerid on ühendatud ühtsesse Tartu Ülikooli UniFlow süsteemi. Kultuuriakadeemia töötajatel ja tudengitel on võimalik printida kõikidest arvutitest, mis on ühendatud akadeemia võrku.

Kuidas printida?
  • Tudengid peavad eelnevalt avama konto aadressil ee.printincity.com. Konto esmakordsel loomisel tuleb esitada kehtiv ID-kaart ning arvestama peab 15-minutilise viivitusega.
  • Kui arvutil ei ole töölaual printeri kiirkorraldust, saab printerit ühendada käsuga "Start" -> "Run" -> \\sauron.domenis.ut.ee. Sisselogimisel tuleb sisestada Tartu Ülikooli kasutajanimi (sama, mis ÕISis) koos domeeninimega (domenis\kasutajanimi) ning parool.
  • Printida saab ka saates PDF-fail aadressile print@ut.ee. Sellisel juhul peab fail olema saadetud printimiskontoga seotud e-posti aadressilt (@ut.ee või printincity kontoga seotud aadress). Soovitav faili vorming on PDF. Teises vormingus failid konverteeritakse automaatselt PDF-failiks ning sellisel juhul ei pruugi lõpptulemus olla ootuspärane.
Paber

Printimiseks ja paljundamiseks vajaminev paber on printeris olemas. Juhul, kui paber puudub (vastav kiri seadme puuteekraanil), teavita sellest IT-spetsialisti (ruum 215), raamatukogu töötajat ning muusikamajas õppekorralduse spetsialisti.

NB! Keelatud on oma paberi kasutamine.

Värviline printimine

Värvilist printimist (A3 ja A4 formaadis) saab teha peamaja teisel korrusel asuva printeriga. Suureformaadiliste tööde (kuni A0) printimiseks võtta ühendust IT-spetsialistiga (ruum 215).

Köitmine

Spiraalköitesse köitmise ja kaante maksumus kokku on 2 €.

Tasumine

Tasumine toimub läbi printincity keskkonna.

Sound recording session

Rahvusvaheline helidisaini kursus ootab osalejaid Tamperesse

Pärandtehnoloogid osalesid Kagu-Norra Ülikoolis toimunud rahvusvahelisel intensiivõppe nädalal

CPM