Autor:
Ants Sarv

Omakultuuriakadeemia: Õie Sarv

11. aprillil 2023 algusega kell 18 astub Omakultuuriakadeemia loengus üles Õie Sarv ettekandega "Meie ja teie. Uma ja umadsõ“.

Õie Sarv on sündinud ja kasvanud Nõmmel ning Petserimaal, nüüd on tagasi oma esivanemate maal – Setomaal. Kaks kultuuriruumi, kaks keelt, kaks mõtlemisviisi. Meie ja teie. Lapsena oli üks kultuuriruum. Aja möödudes teadmisteruum suureneb, kultuuriruum mitmekihistub, toimub segunemine, enam ei ole ainult meie, ega ka ainult teie. Mis siis on?  

Osale loengus pärimusmuusika aida väikeses saalis või vaata otseülekannet veebilehel live.kultuuriakadeemia.ee. Sõnumiaknas saab esinejale esitada ka küsimusi.

Omakultuuriakadeemia on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse koostöös toimuv pikkade traditsioonidega loengukursus, mis tutvustab ja arendab eesti kultuurimõtet, keskendudes kultuurikandja tähenduslikule suhtele oma vahetu keskkonnaga. Kursus toimub avalike loengute vormis ning igal kohtumisel on erinev esineja. Loengusarja kureerib ja loenguid modereerib Marko Veisson. Kõik Omakultuuriakadeemia loengud on tasuta.

Omakultuuriakadeemiat toetab Viljandi linn ja Eesti Kutuurkapital.

 Sündmus Facebookis

Vaata videosalvestust

kultuur

Craft Camp töötoad/ Craft Camp workshops

oka

23. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Jaak Tomberg

kultuur

9. aprillil on Omakultuuriakadeemias külas Mikk Puurmann