Omakultuuriakadeemia: Aivar Simmermann

Omakultuuriakadeemia sügishooaja viimane kohtumine toimub teisipäeval, 5. detsembril kell 18 Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Loengu peab kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava kutsel näitleja, koolitaja ja õppejõud Aivar Simmermann teemal "Erinevad ellusuhtumised, ühine hool".

Oma loengu sissejuhatuseks on Aivar öelnud sellised mõtted: 

"Väärtused on igapäeva osa. Ma usun, et me kõik käitume iga päev oma väärtuste alusel ja neist lähtuvalt. Suures pildis on väga paljudel inimestel sarnased väärtused ja isegi neist arusaamine on sarnane.

Imelik on see, et väärtused, mis on südames ja need mis on igapäevaselt käibel on esmapilgul vastuolus ja teineteist välistavad.

Väärtustel vähemalt kaks tasandit. Sügavam tasand, kus asuvad meie püsiväärtused ja igapäeva tasand, kus me toimetame igal hetkel ja teeme kiireid otsuseid.

Sügavamad, püsiväärtused tõusevad esile siis, kui on neid väga vaja.

Millised on need olukorrad, kus me oma väärtustele toetume ja nende järgi juhindume? Millistes olukordades kanname ühist hoolt ümbritseva suhtes?"

 

Omakultuuriakadeemias osalemine on tasuta ja avatud kõigile huvilistele. Eelnev registreerimine ei ole vajalik. Kohtumised on otseülekandena vaadatavad ka veebiplatvormil live.kultuuriakadeemia.ee.

Arutelusid modereerib Marko Veisson. 

Üritustesarja toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Pärimusmuusika keskus ja Viljandi linn.