Autor:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Noored etenduskunstnikud panid oma loomingulisuse Viljandis proovile

2.–15. augustini toimus TÜ Viljandi kultuuriakadeemia peamajas rahvusvaheline loomelaager “Tehnikud kunstnike kingades“, kus osales 15 teatrikunsti tehniliste erialade üliõpilast Prantsusmaalt, Saksamaalt, Tšehhist ja Ühendkuningriigist.

Kahe intensiivse nädala jooksul juhendasid neid Rose Bruford College’i (Ühendkuningriik) õppejõud Benjamin Ratcliffe ja Grit Eckert. Kultuuriakadeemia helitehnoloogia ja valguskujunduse erialade tudengite abiga valmistati ette performance’id, mille jaoks välistudengid olid kogunud inspiratsiooni eesti kultuurist, legendidest, loodusest, keelest ja muusikast. Laagri kulminatsioon oli rida avalikke etteasteid, mis leidsid aset 15. augustil. Publik viidi tunnipikkusele teekonnale, mis oli täis valgust ja varje, ohtralt värve ja sümboleid, saatjaks muusika ja siseruumi toodud loodus. 

Välisüliõpilased ja -õppejõud teist aastat Viljandisse toonud Laurence Vasseur La Filière Centre National de Formation’ist Prantsusmaal lausus, et tudengeid inspireeris väga Arvo Pärdi muusika, Eesti loodus (sh keerukad küsimused selle püsimise üle) ja müüdid. “Kõigile osalejatele meeldis Viljandis väga. Siinne eluviis on väga rahulik võrreldes lärmakate suurlinnadega, kus nad tavapäraselt tegutsevad,” lisas ta. 

Loomelaagri korralduslike küsimuste eest hoolitses TÜ VKA kultuurikorralduse 1. aasta üliõpilane Kätlin Käsik. Ettevõtmist kajastas ka ajaleht Sakala.

Meie aedade lood

Viljandi Vabaduse platsil avatakse näitus "Meie aedade lood"

Kaie Konsap Kohrutatud lillevaas

Viljandi Muuseumis saab näha kultuuriakadeemia tudengite näitust „Vorm“

Avaaktus 2023

Kultuuriakadeemias tervitati esmakursuslasi