Lõppes vastuvõtt: kultuuriakadeemia on sisseastujate seas endiselt populaarne

Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse õppima asumiseks on lõppenud. Koos kevadise vastuvõtuga ingliskeelsetele õppekavadele esitati kokku 475 avaldust, mida on 65 võrra enam kui möödunud aastal.

Kultuuriakadeemia eestikeelsetele rakenduskõrghariduse õppekavadele esitati 383 ja magistriõppekavadele 92 avaldust (sh 20 ingliskeelsel õppekaval). Kõige rohkem avaldusi (128) esitati etenduskunstide õppekavale õppima asumiseks, järgnesid muusika (83 avaldust) ning kogukonnahariduse ja huvitegevuse õppekava (75 avaldust). Magistriõppekavadest oli kõige populaarsem kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava, kuhu laekus kokku 60 avaldust.

Kõige suurem konkurss on etenduskunstide õppekaval, kus ühele õppekohale näitleja, lavastaja või tantsuõpetaja erialal kandideerib keskmiselt 4,92 sisseastujat. Järgneb pärandtehnoloogia õppekava, kus sel aastal on vastuvõtt rahvusliku ehituse ja rahvusliku metallitöö erialadele (2,64 ühele kohale) ning muusika õppekava (2,59 ühele kohale).

„Läbi aastate on olnud suur huvi just etenduskunstide, eriti näitleja eriala ja muusika õppekava vastu ning see aasta ei ole ses osas erand,“ kommenteeris tänavusi sisseastumisnumbreid TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Kadri Steinbach. „Rõõmu teeb ka rahvusliku metallitöö populaarsus, mis näitab, et eriala eelkool on olnud tulemuslik. Samuti on õpetajate puuduse taustal meeldiv tõdeda, et huvi ei ole raugenud ka meie pedagoogilise magistriõppe osas,“ sõnas Steinbach.

Õppedirektori sõnul on avalduste arvust siiski olulisemad heal tasemel sisseastujad ning nende väljasõelumiseks töötatakse sel nädalal intensiivselt. „Kokkuvõttes on meil seis hea – kõikidele erialadele on piisaval hulgal avaldusi ning huvi kultuuriakadeemias õppimise vastu püsib tõusuteel,“ lisas ta.

Viljandi kultuuriakadeemiasse võetakse 2021. õppeaastaks vastu 143 üliõpilast rakenduskõrghariduse õppekavadele ja 49 üliõpilast magistriõppesse.

Sisseastumiseksamite periood Viljandi kultuuriakadeemias kestab 11. juulini. Tartu Ülikool avaldab vastuvõetud üliõpilaste esmased nimekirjad 13. juulil ning hiljemalt 15. juulil tuleb vastuvõetuil kinnitada õppima tuleku soov. Vabanenud õppekohti täidetakse jooksvalt kuni 19. augustini.