Autor:
Kerttu Kruusla

Lõppes muusikaõpetajate digioskusi arendav täiendõppekursus “Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele”

Täna, 10. juulil lõppes muusikaõpetajate digioskusi arendav täiendõppekursus “Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele”. Kursusel osales 34 õpetajat Iirimaalt, Hispaaniast ja Eestist. 

Kursus koosnes neljast moodulist: digitaalajastu ohutus ja eetika muusikaõpetajatele, koostöö, õpikeskkond ja uued tehnoloogiad, veebipõhine muusikapedagoogika ja spetsiifilised digioskused muusikaõpetajatele. Kursuse käigus toimusid veebiloengud ning loodi uusi videoõppematerjale, mis saavad tulevikus kättesaadavaks ka projekti veebilehel kõikidele huvilistele.  

“Täiendõppekursus oli väga edukas. Kõige väärtuslikum ning põnevam oli näha, kuidas erinevates riikides muusikaõppes digivahendeid kasutatakse ning milline on osalejate eelnev kogemus ning õpikohad,” kommenteerib kursust TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppedirektor Kadri Steinbach.

Koolitus on loodud Reina Sofia muusikakõrgkooli, konsultatsioonibüroo DEX (Hispaania), Munsteri Tehnikaülikooli muusikakooli (Iirimaa) ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia koostöös. Kõik koolituse läbinud saavad Tartu Ülikooli täiendusõppetunnistuse.  

Täiendõppekursuse teine lend stardib oktoobris 2024 ning kõigil huvilistel on võimalus sellest osa võtta. Lisaks toimub projekti raames 3. oktoobril kultuuriakadeemia mustas saalis avatud õpituba, kus tutvustatakse nii projekti kui ka saab ise kaasa mõelda muusikapedagoogika ja digioskuste teemadel.  

Projekti "Digital Skills for Music Teachers" ("Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele") rahastab Erasmus+ programmi kaudu Euroopa komisjon.

Projekti veebileht: https://digitalskills4musicteachers.eu/en_GB/home

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Music teachers exploring digital tools to implement them in the classroom

“Digitaalsed oskused muusikaõpetajatele” teine hooaeg ootab osalema

kultuur

Läti digitaalse muusikahariduse täht juhatab sisse DISK täienduskoolituse teise hooaja

kultuur

Anatoomiline ressurss kehatantsus